Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a legokosabb díszhal?

Melyik a legokosabb díszhal?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 06:29
1 2
 11/16 Frontosa ***** válasza:

Delfin? =) Ez jó, csak az a baj, hogy az nem hal hanem emlős.

Halaknál intelligenciáról nem lehet beszélni, erős ösztönlények, bizonyos szintig tanulékonyak és van emlékezetük.

Állítólag a pontyfélék a ,,legintelligensebbek" az akváriumi édesvizi halak közül.Üdv,

2011. márc. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A porcelán
2011. márc. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Platypus ***** válasza:
100%

Ezt marha nehéz megítélni, minden faj okos a maga módján, hiszen sikeresen alkalmazkodtak a természetes környezetükben előforduló kihívásokhoz. Ha a természetes környezetből kiemeljük őket, és valami teljesen mást várunk el tőlük, akkor meg sík hülyének bizonyulnak. Avagy nem tudnak másodfokú egyenletet megoldani és labirintusban tájékozódni sem. Nagyon kevés fajjal folytattak valódi etológiai kísérleteket, szinte csak az aranyhalról és a paradicsomhalról vannak alapos tanulmányok. Nem azért, mert okosabbak mint a többi, hanem mert ezek a fajok voltak praktikusak a kísérletezésre. Mindkettő elég tanulékonynak bizonyult, ha számukra értelmezhető feladatot kaptak.

Sokan a sügereket tartják okosabbnak, ez szerintem csak onnan ered, hogy változatosabb a megfigyelhető viselkedésük. De nem szabad elfelejteni, hogy a látványos viselkedés nem egyenlő az értelemmel.

2011. márc. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én a márvány sügérről halottam hogy értelmesek.
2011. márc. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Inkább az mondanám vannak nagy egyéniségek:


A gömbhal egy tömeggyilkos, emellett cukipofa kis minden lében kanál. Téged figyel az üvegen át.


A sügerek erősen tudják fegyelmezni társaikat. Egymás közt megvannak a rangok, hogy a nagyobb eszik először, a többiek meg próbálkoznak, lopkodnak ha sikerül. Minden sügérnek van egy saját háza, egy saját kis területe.


Egy márványsügér képes átrendezni az akváriumot ha már elég nagy.


A vitorlás a kaja előtt bezsong és előre örül, ő is kilát az akváriumból, látja ha megfogod a kajás dobozt.


A frenatus végletes. Egy nagy hal mellett bújkálva nagyon ügyes túlélő. Ha viszont nincs veszélyben, agresszív és megkerget mindenkit aki nála kisebb.


A jávai lövőhal meg kiköpködi a vizet az akváriumból ha meglát kint egy legyet, muslincát, vagy ha dohányzol és odamegy a füst akkor is.

2011. márc. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ahogy a többiek is mondták, minden hal okos a maga módján.Általában a kaja témában vannak otthon.:) Például, azt tapasztaltam hogy a guppyaim meg tudják különböztetni a halkajás dobozokat.A harcsakajás doboz nem izgatja őket de a vörösszúnyoglárvás dobozt ha meglátják, bezsongnak.És a gazdájukat is megismerik sokszor.Ha valamelyik családtagom megy az akvárium elé ugyanúgy úsznak tovább mintha misem történt volna.De ha én megyek oda akkor rögtön várják a kaját.Majd kiugranak a vízből!
2011. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!