Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csak én érzem úgy hogy a...

Csak én érzem úgy hogy a diszhal. Info kicsit túloz?

Figyelt kérdés

Például ne röhögtessenek hogy a neonhalnak 70 liter a minimum...

Vagy hogy a bettát csak 75 literben lehet 3-4 nősténnyel tartani? Vicc...

AZ meg hogy az oto-nak 40 liter a minimum, azon csak mosolyogni tudok.


2011. júl. 30. 22:48
1 2
 1/18 Platypus ***** válasza:
100%

Amennyiben a díszhalinfónak igaza van, akkor azon röhögsz, hogy nem mindenki akar állatokat kínozni. Amennyiben túloz, akkor kicsit jobbat ajánl az állatoknak, mint amiben minimálisan jól érzik magukat. Szerintem ez nem nevetséges. Azon röhögni, hogy egyesek szeretnének jól bánni az állataikkal és nem a minimumon tartani őket, nos az emberileg nem éppen egy pozitív dolog.


A logika amúgy: neonhalból egy ideális méretű csapat úgy 20 egyed körül kezdődik, és annak már kell a 70 liter. Van olyan Betta, ami 40 literben is elviseli a nőstényt, de az esetek egy jó részében gyilkosság a vége. A nagy méret a garancia, hogy nem lesz haláleset. Egy hímet lehet 30 litertől tartani. Az Oto pedig szintén egy csapatos hal, nagy mozgástérrel. Életben tartani ezeket a halakat jóval kisebb helyen is lehet persze. De ma már az a divat, hogy a halak viselkedését is figyelembe vesszük, és igyekszünk ennek megfelelni az élőhely kialakításakor.

2011. júl. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Brigi ^^ ***** válasza:
Én mindig onnan nézem az infókat. Csak a bettáról tudok véleményt mondani, mivel ez az egyetlen halam van, ezért csak nála néztem több helyen utána a tartásának.(a többi halat mind a diszhal.inforól néztem, sajna nincs összehasonlítási alapom) Mindenhol azt írták, hogy min. 30liter. Itt pedig 50-et írtak... elcsodálkoztam, de szerintem nem nagy bűn, jobb mintha kevesebbet írnának. Szeretem azt az oldalt :)
2011. júl. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak egy hal-x literben mérik a dolgot. De fölöttem már kifejtették. Csapatosak rosszul vannak egyedül -> sok hal kell -> nagy aksi. Vagy bettákat alapból nem ajánlják együtt tartani, de ha mindenképpen többet akarsz, akkor nagyobb aksinál nem fogják annyira gyilkolni egymást. De bunkó a kérdés maga is, a diszhal.info pedig az egyik leghitelesebb akvarista oldal.
2011. júl. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A diszhal.info reális, és állatbarát:)
2011. júl. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

szerintem is tuloz... miert kene a siphonak 100 literes akv.? hisz kicsi hal ... vagy azt irja a pancols harcsanak azt irja hogy 18 centi... nekem mar regota van de kb 11-12 centi...


[link]


[link]

2011. júl. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Brigi ^^ hany bettad van? es hany literesbe tartod?
2011. júl. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Brigi ^^ ***** válasza:
Sajnos csak 30literes akváriumot kaptam "kölcsönbe" egy rokonomtól, mert ő már nem tart/fog tartani halakat... ezért 1 bettát tudok benne tartani. Viszont hamarosan kapok nagyobb akváriumot!! :)
2011. júl. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Csak kínzod őt 30 lbe.
2011. júl. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Brigi ^^ ***** válasza:
100%
Hülye vagy te édes fiam.
2011. júl. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Salx Narval ***** válasza:
100%
Azért nem értünk szót ebben a kérdésben, mert ti a haltartásról, mi pedig az akvarisztikáról az-az a hal nevelésről beszélünk.Persze , hogy lehet xifókat tartani kis akváriumban is, de nevelni jól tartani és lehetőleg minden igényét kiszolgálni, erről kellene, hogy szóljon az akvarisztika 150 literes akvárium kell.Amúgy, miért olyan kicsi egy 10cm hím és egy 15cm nőstény? Ja nálad nem nő meg ekkorára.Hát ez a válasz.
2011. júl. 31. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!