Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyiket részesíted előnyben...

Melyiket részesíted előnyben és miért? Aranyhal vagy ékszerteknős?

Figyelt kérdés
Most akar meglepni a barátom valamelyikkel és nem tudja melyiket válassza.
2011. márc. 16. 13:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nekem is van mind a kettő.

Mivel mindenki a teknős mellett szól elmondanám, hogy a halak is viccesek. Az én aranyhalam például puszit ad, és amerre viszem az ujjamat arra meg ő is. Emellett gyönyörű az akvárium is. Én 40 literesben tartom, bőven el is fér benne.


A teknősnek se 20 literes akvárium kell, azt elmondanám. Egy ékszerteknős 20-30 cm-re is megnő. Az akvárium a páncél hosszának az ötszöröse és a páncél szélességének a háromszorosa kell lenni. Ha ezt nem tudjátok majd felnőtt korában is biztosítani ajánlanám a pézsmateknősöket. Igaz, hogy ötezer körül vannak, de 10 cm-sek maradnak, így kisebb helyen is elférnek.

2011. márc. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Doruss ***** válasza:

Hát... én inkább a halakat választanám.

De minden azon múlik, hogy mennyi pénzt, időt és erőfeszítést vagy hajlandó beleölni.

A haltartás mindenképpen drágább. Egyik sem egy olcsó mulatság mondjuk, és elég sokat kell foglalkozni az akváriummal.

Egy teknőssel is rengeteget kell foglalkozni, és annak is kell a hely, de talán nem akkora, mint egy aranyhalnak.

Szerintem ez alapján döntsd el. És majd írd meg, hogy végül melyiket választottad! (:

2011. márc. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Annyira nagy a tévedés, amiben éltek!

A halnak tökéletes egy 50-70 literes aksi, vízszűrő, a teknősnek, meg mint előttem kettővel író mondta óriási hely kell. Jó az elején pici, de hamar megnő!Emellett többet eszik mint egy hal, kell vízmelegítő, ha nem akarod hetente cserélni a vizet vízszűrő sem árt, akkor kiskövek meg napozókő.

2011. márc. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Sajnos csak május végén fogom megkapni az ajándékot így csak akkor tudom leírni, hogy mit kaptam.

Nekem tetszik mind a két állat. De valószínűleg halam lesz,mert barátomnak az tetszik. és mondta, hogy ő vállalja a takarítását is heti 1x.:)

2011. márc. 21. 17:48
 15/18 anonim ***** válasza:
Az én aksim évi négyszer van takarítva, és mindig ragyog. Nincs szaga sem, gyönyörű kék a víz, meg minden. Csak be kell állnia a víznek.
2011. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Megkaptam az ajándékot.

3 db harci halat kaptam. egy nagyon szép 3literes akváriumban.

2011. máj. 27. 13:05
 17/18 anonim ***** válasza:
egy hét és szétszedik egymást! Azoknak óriási hely kell ha többet akarsz együtt tartani, nagyon agresszívak egymással.
2011. máj. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot.

Én is észrevettem már, hogy nem jönnek ki jól egymással.

Így majd hétfőn veszek egy nagyobb akváriumot amiben lehet nem lesz ennyi "extra" de legalább egyben maradnak:)

2011. máj. 27. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!