Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen sűrűn kell bacikúra?

Milyen sűrűn kell bacikúra?

Figyelt kérdés
A flakonon azt írja 1 kupak szer minden vízcserekor, szűrőtisztításkor. (Sera Bio Nitrivec) 27 literes bettás akváriumom van, de szerintem felesleges hetente 1 kupakkal öntözgetni. Milyen gyakran szükséges? Pihentetett vízbe rakjak, vagy bele közvetlen az akváriumba a halhoz?
2011. márc. 16. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Például soha.

Vagy esetleg ha kicseréled a szűrő szivacsát, vagy egy komoly antibiotikumos kezelés után... szóval mikor jelentősen csökken a bakt.kultúra, akkoe esetleg érdemes, de egyébként a természet akkor is elvégzi a dolgát.


Ne pocsolj fölösleges kemikáliákat a vízbe!

2011. márc. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Akkor csak szűrőtisztítás után fogok kicsit rakni.
2011. márc. 16. 16:26
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagyis na, a szivacs csere után, nekem már ez is tisztítás. :D
2011. márc. 16. 16:26
 4/5 gfero ***** válasza:
hát azért jól van leírva hogy minden vízcserekor kell beletenni meg gyógyszeres kezelés után is erősen ajánlott.de te hetente csak részleges vízcserét csinálsz ilyenkor viszont nem kell beletenni csak ha nem használsz vizelőkészítőt akkor 1 napig kell pihentetni a vizet.
2011. márc. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Vízelőkészítőt szoktam használni. :) Bacik akkor viszont nem rakok bele.
2011. márc. 16. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!