Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 l az akváriumom de magasan...

30 l az akváriumom de magasan van és nehéz a vizet cserélni benne. H lehet megoldani? És milyen sűrűn cseréjem a vizet (nincs víztisztítóm) 4 hal van 3 kicsi és egy nagyobb benne?

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én leszívóslaggal szoktam. Az leszedi az aljzatról a trutyit. Az jó lenne neked is, ha magasan van. Csak beleteszed az egyik végét az akiba, a másikat a vödörbe, megrázogatod, és leszívja. Így nehéz megmondani, milyen gyakran cserélj vizet. Pl. ha növények vannak, ritkábban kell. Szerintem 2 hetente a negyedét jó lenne, mivel nincs levegőztető. De majd jönnek a profik, ők megmondják. :)
2009. aug. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Sokan tartanak így halakat, sajnos. Ez nem akvarisztika.Én azt írom le amit tenned kéne és a többi már a te dolgod.Egy 30Literes aksiba, kell egy belső szűrő.A víz 20%-át kell lecserélni hetente, állott vagy klórtalanított kb azonos hőfokú vízre.A szűrőt két- három hetente kell kimosni és ezt mindig a leszívott vízben történjen. Sohasem szabad teljesen kimosni, a bomlasztó baktériumok miatt.Kétszer- háromszor kinyomod a szivacsot és mehet vissza.Ez a minimum, ami kell a haltartáshoz.Ha ezeket a feltételeket nem tudod biztosítani, csak bosszúságot fog okozni.Minél jobb minőségű a szűrőd, annál ritkábban kell cserélned a vizet.Lehet, hogy majd erre írják, hogy nálam sincs szűrő és a vizet is havonta cserélem és mégis jól vannak.De az akvarisztika nem erről szól.Innentől már a döntés a tiéd.Sok sikert.SN.
2009. aug. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ akarok venni szűrőt majd csak azért kérdeztem addig mit csináljak=)
2009. aug. 21. 14:18
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Amíg nincs szűrőd, addig a víz 30%-át cseréld le, a fent leírtak szerint.Állott, vagy klórtalanítóval kezelt vizet használj.SN.
2009. aug. 22. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Még egy- két fontos dolog.Csak keveset etess, és a vízcserék során,próbálj minél több ázalékot leszívni a talajról. Ha a cső végét, a talajhoz közelíted, felszívja az üledéket.SN.
2009. aug. 22. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!