Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppy, neon, dánió és páncélos...

Guppy, neon, dánió és páncélos harcsa mellé red cherry mehet?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Halálra szekálják. Életben marad, de soha nem fogod látni, mert bújkál. A színét is elveszti, teljesen kifakul a stressztől.
2011. márc. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm.
2011. márc. 17. 13:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Hu, nekem más a tapasztalatom.. Nekem vannak red cherryeim, most csak 6 db de lesz még. Kb 2 hónapja vannak meg a közösben ahol guppyk, xifók, plattyk, páncélosharcsák, egy sziámi harcos hím, ancistrusok meg félcsőrös csukák vannak. Van egy marék jávai mohám, meg van bujkáló is ahova behúzódhatnak de mostanában egyre többet vannak kint, felszabadultak és nem zavarja őket a halak társasága. Már nem is "hátrálnak" amikor egy-egy hal feléjük úszik. Sőt egyet rajtakaptam amikor épp a corit "lovagolta", rákapaszkodott, sztem azt hitte kő az is :). Hamarosan lesznek kis garnélák is. Csak egy kis idő kell nekik, elejében én is keveset láttam őket, de szépen meg is nőttek mostanra.
2011. márc. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tartottad még őket külön, nincs összehasonlítási alapod. Nálam is megvoltak fél évig elevenszülőkkel, persze mászkáltak is, úsztak is néha. Úgy gondoltam, jól elvannak, bár enni nem tudtak rendesen, mert ezek a mohó dögök azonnal kitéptek mindent a kis lábaik közül. Aztán megszabadultam (értsd elajándékoztam) a halaimtól, ezek a kis állatkák soha nem látott módon felszabadultak. Néhány nap alatt rengeteget változott a színük, a viselkedésük: egymáson ugrálnak a kaja körül, úsznak, belakták az akváriumot. Sokkal aktívabbak, felszabadultabbak. Nem szabad ekkora halak mellett tartani őket, minden szakértő ezt fogja mondani neked. Ekkora halakhoz amanoval vagy legyezővel próbálkozz, ne apró redekkel. Ja, és szaporodni sem fognak, havonta esetleg 1-1 utód ha felnő.
2011. márc. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálam van neon, guppy és cory mellett is. Szépek, szaporodnak. A dánió már szerintem is problémás lehet.
2011. márc. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyenekkel van együtt meg még pár "vadállattal" (ramirezi, csigalakó törpesügér)és tökéletesen megvannak.

Látni is őket és gyönyörűek is...

csak szaporodni nem tudnak.

A lényeg hogy sok növény és búvóhely legyen bent....még összeszoknak.

2011. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ja és tartom őket külön is...és egyáltalán nem tér el a viselkedésük nálam.
2011. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ
2011. márc. 17. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!