Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Na most mi lesz az akváriumommal?

Na most mi lesz az akváriumommal?

Figyelt kérdés

vagy egy 115l-es akváriumom, be van rendezve minden.

Viszont a tetőben csak egy cső van, 10, vagy 18wattos.

Elhívtuk az asztalos, hogy csináljon rá tetőt. Mondtuk, hogy olyan szempontból nem fontos, hogy nem holnapra kell, de azért nem szeretnénk rá hónapokat várni!

Eltelt egy hónap, felhívtuk.... hát ő igazából még hozzá sem fogott. Hogy r..jál meg mondom, lehet, hogy nem akkora pénz neki, mit egy szobabútor, de ha elvállalta csinálja is meg nem??? Azóta már 1,5 hónapnál tartunk.


A növényeim meg pusztulnak. Biztos, hogy a világítás miatt, pedig direkt nem túl igényeseket vettem, hogy bírják addig. Alig van már benne növény, egyedül 3 csomó pázsitos nyílfű, és egy Cryptocoryne parva maradt meg ők szépek nagyon. De venni sem merek újakat, ameddig nincs kész a tető, azok is elpusztulnak:(


Lesz vagy lehet valami baja a kis életközösségemnek a növények hiányossága miatt?


2011. márc. 18. 12:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ill. asztalost
2011. márc. 18. 12:53
 2/12 A kérdező kommentje:
jah meg 3 gömbmohám maradt meg
2011. márc. 18. 13:00
 3/12 anonim ***** válasza:

Az elpusztult növények maradványai, rosz hatással vannak a viz minőségére.Tehát mindenképpen rossz ez a helyzet!!

Nem kell oda asztalos, akinek van egy kis kézügyessége, szerszáma, könnyedén megcsinálja.Én is magam csináltam. Kb 1.5-2 órás meló.

2011. márc. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
én nő vagyok nem tudom megcsinálni. Még apumnak sincs semmiféle érzéke a barkácsoláshoz.
2011. márc. 18. 13:13
 5/12 anonim ***** válasza:
csak van ismerősöd aki meg tudja csinálni!!!??? megcsinálom neked hol laksz?:D
2011. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ami pusztul, azt azonnal vedd ki. Újakat valóban nem érdemes venni, amíg nincs megfelelő világítás. A halaknak semmi bajuk nem lesz, ha csinálod a heti rendszeres részleges vízcserét (bár ezt növényektől függetlenül is illik). Az asztalos helyett pedig másra bíznám a munkát, nehogy már ő tegyen szívességet, hogy megcsinálja és még fizetsz is érte... Sokan örömmel vállalják.

2011. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
azért gondoltunk rá, mert ő nagyon szépen és igényesen végzi a dolgát. Igényes szép tetőt szeretnék nem egy itthon összetákolt csúfságot. Gondoltam szakemberre bízzuk... hétfőm még felhívom, és ha akkor sincs semmi beintek neki, hát nehogy már...
2011. márc. 18. 14:32
 8/12 A kérdező kommentje:
pedig olyan szépen meg lett tervezve az egész, hogy milyen kinyitható részei legyenek, meg minden. Direkt olyan színűre kértük, mit amilyen a bútor, amin van az akvárium. De lehet, hogy az lesz, amit ti mondtok, hogy majd megkérek valakit
2011. márc. 18. 14:38
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát de te mondtad az asztalosnak, hogy ráér, nem kell sietni vele, azért nem siet. Gondolom sok munkája van és biztos mindenki sietteti, mert az embereknek általában minden azonnal kell, és akkor ő minden más munkát előbbre vesz, a tiédet meg mindig hanyagolja.


Rá kell szólni, hogy jövőhét keddre kell, mert jönnek rokonok külföldről és szeretnéd ha normálisan nézne ki addigra az akvárium. Megkérded tudja e vállalni addigra megcsinálja, hogyha azt mondja hogy nem, akkor kérd meg, hogy szóljon, mert akkor megcsináltatod mással. Ennyi.

2011. márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

ez jó ötlet.:)

De úgy mondtuk neki, hogy nem fontos, hogy azt is mondtuk nem szeretjük ezt mondani, mert akkor rögtön az van hogy nem kell meg ráér. Szóval direkt mondtuk is hogy azért nem szeretnénk rá hónapokig várni. Erre hozzá sem kezdett még, hát olyan ideg kapott el. Pedig azért na... a közelmúltba egyszerre 2 szobát bútoroztattunk be vele, meg csináltattunk egy vitrines szekrényt is.. igazán megcsinálhatná ezt is.

2011. márc. 18. 16:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!