Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire kényes a neonhal?

Mire kényes a neonhal?

Figyelt kérdés
Vettünk neonokat. Igazság szerint még kezdők vagyunk, és már ketten mondták hogy jó merész vállalkozás volt. Egyenlőre még minden rendben velük, szépek, élénkek, de már-már paranoiásan nézem őket hogy minden oké-e. Hol lehet buktató neonügyben?
2011. márc. 19. 14:14
1 2
 1/16 gfero ***** válasza:
nem kényes de hetente kötelező a 30%-os részleges vízcsere pihentetett vizel
2011. márc. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Akkor megnyugodtam. Természetesen a vízcsere meglesz :)
2011. márc. 19. 14:26
 3/16 gfero ***** válasza:
mekkora az akvárium,fűtő.szűrő van?,fagyasztott eledelt adjál nekik lemezest csak kiegészítésként de az is jó minőségű legyen
2011. márc. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl kényes, ha az alapokat tudod róla, és általában a haltartásról, akkor könnyen, probléma nélkül tarthatók.

Az egyik legjobban beakvarizált hal, nagyon jól bírja a kemény magyar vizet is.

Neon ügyben buktató?

Nyáron lehet, hogy hűteni kell majd valahogy az akit, és nem szeretik a nagyon erős megvilágítást.

2011. márc. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kényes egyáltalán, én nem tudom mért mondják.

A törpe szívóharcsa kényesebb nála :)

2011. márc. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Doruss ***** válasza:
Nem értem, hogy miért lehet merész vállalkozás... a neonhal tartása nem nagyon igényel olyan különleges dolgokat, amiket bármelyik másik hal nem. Hogyha az alapdolgokat jól csinálod (heti 30%-os vízcsere pihentetett vízzel, növények, szűrő, változatos etetés heti 1 koplalónappal) akkor nem lehet semmi gond. :)
2011. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Doruss ***** válasza:
Ja, egyébként nem arra gondoltak, hogy maga az akvarisztika merész vállalkozás? Mert anno nekem is ezt mondták (:
2011. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Platypus ***** válasza:
Arra kényesek, hogy elegen (leagalább 10 darab) legyenek megfelelő méretű helyen (minimum 50 liter). Ha ez megvan, van fűtő, szűrő, világítás, élő növény és rendszeres vízcsere, akkor nincs velük sok baj. Már amennyiben az akvárium is be lett járatva a halak előtt, és a szállítás, beszoktatás közben sem történt hiba.
2011. márc. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Bán Máté ***** válasza:
0%
arra kényesek ha ilyen hülye gazdájuk van
2011. márc. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Van szűrő, levegőztető, fűtő, világítás, és a vízcsere is rendben van. 10 neonom van egyébként. Csak gondoltam hátha van valami extra dolog amiről én nem tudok. Köszönet mégegyszer.


Az utolsó válaszolónak pedig csak annyit hogy gondolom "ilyen" alatt magadra gondoltál. Mert a válaszod választékosságából úgy tűnik.


Szép estét és boldog halacskákat mindenkinek!

2011. márc. 19. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!