Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem használnak úszórotha...

Miért nem használnak úszórothadás kezelésére a "drága" szerek? Pl sera, tetra stb.

Figyelt kérdés

Már mindegyiket kipróbáltam , használati utasítás szerint , megfelelően használtam, és akkor se segített a halaimon.


Most parakilt vettem, és kiváncsi leszek rá hogy használ-e.


Lehet hülyén hangzik, amikor nem használtak a szerek, meguntam hogy elpusztulnak mindig a halaim. És kivettem a beteg halakat, és egy kis köröm ollóval levágtam azt a pici részt az uszonyból amelyik betegvolt.

És azóta egy halam se pusztul el. 2 hónapon belül teljesen visszanől nekik a beteg rész.


2011. márc. 19. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Élőszőr talán a tartási körülményeken kellene változtatnod, amíg ez meg nem történik addig ne várj csodát. Az ollós megoldásod meg azért látszik működőnek (valójában nem az), mert eltávolítod a fertőző gócot így lassítod a fertőzés terjedését.
2011. márc. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászóló jól mondta... Ha te az ürülékedbe fulldokolnál, nem segítene az aszpirin...
2011. márc. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Full tiszta az akváriumom, heti 30%-os vizcsere + talajporszívózás , növények vannak . tápozom öket stb..
2011. márc. 20. 00:42
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom miből következtettél arra hogy piszkos + halürülékes az aksim.

Az ha a halaknak úszórothadása van nem mindig csak az áll a háttérben, mert sz@ros a víz....

2011. márc. 20. 00:49
 5/10 gfero ***** válasza:
gyógyszerbe a neptun termékek jobbak mint sok külföldi termék csak nincs minden betegségre.az hogy olcsóbb nem nagyon igaz csak úgy tűnik mivel 1 tubus általában elég 50 litere ami 100 ft és a tetra ,sera gyógyszerek kb500litere elegendőek és kb 1300ft persze van 3000ft-ért is de az már 1000 litere.tehát ha a neptunbol 500 litere kell akkor az 10 db ami 1000 ft tehát nem sokkal olcsóbb de ami a lényeg sok esetben jobb -
2011. márc. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gfero ***** válasza:
milyen gyógyszert használtál?
2011. márc. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sera Baktopur-tól kezdve mindent.


Most a neptunnál tartok, azt még nem használtam, mert gondoltam olcsó és az nem jó , azért vettem mindig a drágát.

2011. márc. 20. 10:56
 8/10 anonim ***** válasza:
bocsánat, valóban bunkó voltam. Csak a folyamatosan visszatérő betegségről következtettem a rossz tartási körülményekre. Viszont sajnos ha a halak belső szerveit elérte a fertőzés, akkor az gyakorlatilag kiírthatatlan, a halak menthetetlenek. Semmiképpen ne vegyél új halat, amíg legalább egy hónapig nem tünetmentesek.
2011. márc. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gfero ***** válasza:
uszonyrothadásra a tetra general tonic is jó és kb 1200ft körül van.én a neptun gyógyszer mellet a tetra termékeket kedvelem de lehet hogy csak elfogult vagyok mert mindenből ezt használom
2011. márc. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

okés,

most ez a neptun úgy látszik hogy használ.


Köszi a válaszokat.

2011. márc. 20. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!