Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tényleg ennyire drága lenne?

Tényleg ennyire drága lenne?

Figyelt kérdés
Az akvárium talajról lenne szó. Tettem fel pár kérdést és hát elég húzós összegek is szerepeltek a válaszokban (amiket természetesen nem lefikázni akarok, hiszen jót akartok nekem :) ) Csak az a gondom, hogy egy 112 literes akváriumba tényleg ilyen drága a talajzat? Volt olyan amit kijött 12-14 ezer forintra...ez nagyon sok :O Majdnem drágább,mint maga az akvárium!
2011. máj. 5. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
dehogy is! Milyen aljzatot szeretnél?
2011. máj. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát amibe, azért ültethetek is növényeket :-)
2011. máj. 5. 21:13
 3/10 A kérdező kommentje:
ja,és sötétet szeretnék...
2011. máj. 5. 21:14
 4/10 gfero ***** válasza:
ez is megfelel és nem egy vagyon és ha akarsz tehetsz táptalajt is alá de ha nem valami igényes növényeket szeretnél megfelel ez is persze a másiktól szebb meg jobban is fejlődik a növény. [link]
2011. máj. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
első vagyok! Ugyanezt akartam én is ajánlani. Az egyik legjobb talaj, én nagyon szeretem! És a növényeim is jól érzik magukat benne, igaz, nem a legigényesebb növények, de attól még gyönyörűek
2011. máj. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az aquadepós bazaltzúzalék kijön 6000 Ft-ból, ahogy számolom. Ennek nagyon jó a szemcsemérete, 1 mm körüli. A legtöbb növénynek megfelel, némelyiknek mondjuk nem árt táptabletta a tövéhez. Lehet venni praktiker és társaiban is bazaltot, vagy tüzépen, csak annak nagyobb a szemcsemérete, az rosszab kicsit, de nem csúnya. Olyan 2000 Ft egy 25 kilós zsák.
2011. máj. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja, de egyébként, hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak: Az agyag és táptalajok valóban ennyire drágák. Nem csoda, hiszen bekapcsolódnak az akvárium szűrésébe, a biológiai egyensúly fenntartásába. Ha megnézel egy külső szűrőt, abba még drágább is egy jó minőségű szűrőanyag (nézd meg a sera siporax árát), tehát ez a 12 ezer forint nem sok érte.

Persze legtöbbünk (ahogy én sem) nem engedheti ezt meg magának. Attól még lehet szép és jó akváriumot összehozni, de ha nem szabsz határt az árra a kérdésedben, akkor természetes, hogy a legjobbat ajánljuk és nem a legolcsóbbat.

2011. máj. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hasznos volt! Köszi!
2011. máj. 5. 21:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyilván egy akkora akváriumba én sem vennék táptalajt, az már úgy drága.


A táptalajban ugyan minden növény megmarad, viszont ha kavicsot veszel, akkor válogatnod kell a növények közt.

Nem érdemes össze-vissza vásárolgatni, mert ha a növény fele 2 hónap mulva kidöglik, akkor az pénzkidobás volt.


Vannak olyan növények, amik megmaradnak kavicsban, de akkor 1-3mm-es szemcsenagyságú kavicsot kell venni, mert ami annál nagyobb az szanaszét töri a gyökereket. Az apró kavicsban viszont a vékony gyökérszálak is tudnak jól futkosni.


A "lilaoepsis" az egy olyan igénytelen fű, ami egy közepes fényen befutja a kavicsot. Szálakban oldalra fut végig a kavics alatt a gyökere, és utána abból nő ki majd mindenhol a fű. 1-2 év alatt mindenhova eljut, hát lassan nő, de nekem tetszik.


A "bacopa" is megmarad kavicsban, az egy hosszabb növény amit egy csokorba lehet rakni, az gyorsan nő és ha sok van belőle szép bokrot alkot. Mikor már hosszú, ketté vágható és így lehet duplázni.


A növényeknek érdemes néha öntözgetni folyékony növénytápot, és ha spórolgatsz vele több ideig elég mint ami rá van írva :)



Ezen kívül létezik 400 Ft-os magyar táp tabletta, amibe növekedési hormon van, attól gyorsabban nőnek a növények, ha a kavicsba a gyökér mellé ledugod.



Aztán van pl az anubias, igénytlen, azt a vízbe dobálod s ott lebeghet, vagy veszel egy vasfát és hozzákötöd damillal. Ennek a gyökerét nem is szabad elültetni, mert úgy kirothad, na hát de megmarad ez is, kavics nélkül is.


Aztán ugyanez jávai mohával, hogy rákötözöd vasfára és kész.


Meg van még egy rakat ilyen növény, csak hát akkor így tudatosan kell vásárolni :)

2011. máj. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hali!


Én 20 kg-ot vettem 5kg-os kiszerelésekbe így 5400Ft volt :) (Debrecenbe)

Igaz táptalajom nincs de így is szépen nőnek a növények :)

2011. máj. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!