Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhal és habfészek?

Aranyhal és habfészek?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja vettem magamnak egy aranyhalat. Teljesen jól van, eszik lubickol meg minden:D Viszont azt vettem észre hogy amióta hazahoztam elkezdett habfészket építeni:S sosem hallottam még arról hogy az aranyhal habfészket építene ugyh lehet nem is az de teljesen úgy néz ki (voltak harcos halaim onnan tudom) annyi a különbséggel hogy nem egy kör alakú fészket csinál hanem az akvárium szélét rakja ki buborékokkal... Ez normális? Egyedül van egy ilyen elég tágas henger alakú akváriumban (nem váza!!). A válaszokat előre is köszönöm remélem sikerül megfejteni mi történt...
2011. márc. 20. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
hány literes akvárium? szűrés? fűtés?
2011. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
pfú nemtudom hány literes :S nem túl nagy de egy halnak sztem bőven elég. szűrő van de így is hetente ki szoktam takarítani, biztos ami biztos meg nem is nehéz mivel ahogy mondtam nem olyan nagy... fűteni nem fűtöm bőven elég a lámpafény. am van növény is de nem hiszem hogy van jelentősége.
2011. márc. 20. 13:59
 3/4 Platypus ***** válasza:
100%
Az aranyhal nem épít habfészket, a vized habosodik. Nagyon rossz vízminőségre utal a dolog. A helyedben mindenképpen kivenném abból a hengeres vacakból, azt is ugyanúgy tiltja a törvény mint a gömböt. Legalább 100 literes, szögletes akvárium kell neki, ha a kifejlett méretével számolsz. Fiatalom még elvan 50 literben is, de ha megfelelően tartod, akkor nagyon hamar ki fogja nőni.
2011. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Na ne már...

Rosszul gondolod, ahogy Platypus mondta, 100 liter a minimum egy aranyhal számára...

Normális szűrés kell, heti maximum 30% vízcserével... A teljes takarítás mindent tönkre tesz. A habosodás pedig arra utal, hogy a vízben annyi a bomlástermékből felszabaduló ammónia, hogy csoda, ha a halad él... Nem is fog sokáig ilyen körülmények között.

2011. márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!