Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy szüntethetem meg a belső...

Hogy szüntethetem meg a belső motoros szűrőt?

Figyelt kérdés

250 literes aksiról van szó, és azon gondolkodtam meg e lehetne szüntetni a belső szűrőt. Terv az hogy van 2darab 1600l/h szivattyúm ami 2,1m-t produkál. Ha ezt beépítem egy külső zárt rendszerű szűrőbe akkor is marad minimum 400-600 liter/h-m. Aksi jobb oldalán kivezetem a koszos vizet alulról, bal oldalán felül meg be a tiszta. Emellett még ott a belső levegőztető is, ami kevergeti a vizet.


Ez így kivitelezhető lenne? Csak azt nem tudom hogy mekkora külső tartály kellene ehhez..


Köszönöm a választ és a segítséget.


2011. márc. 24. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze, megoldható. Nem pazarlom itt a szót, nézd át ezt:

[link]

Persze csinálhatsz zárt rendszerű külső szűrőt is, csak azt kell megoldani, hogy az akiban jó legyen az áramlás, illetve legyen előszűrőd, hogy ne kelljen túl gyakran karban tartani a külsőt.

2011. márc. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen valami hasonlóra gondoltam én is, bár egy picit egyszerűbben és kisebb helyen. Köszönöm, ez jó lesz kiindulási alapnak.
2011. márc. 24. 11:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, minden helyzet más, nem ugyan ezt kell megcsinálni. De kiindulási alapnak nagyon jó, főleg az előszűrő az, amit én nagyon fontosnak tartok, illetve az egyes rekeszek szerepe is jól le van írva. Meg lehet ezt csinálni pvc csöves rendszerben is, csak az nehezebben bontható, nehezebben karban tartható.
2011. márc. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!