Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen időkapcsolót vegyek?

Milyen időkapcsolót vegyek?

Figyelt kérdés

Több helyen is olvastam hogy vannak olyan időkapcsolók amik hangosan működnek.

(még soha nem volt időkapcsolóval dolgom ezért kérdem :)


Akvárium világításhoz kell :)


2011. márc. 26. 09:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
:) hát jó, de én meg rákötök sokat, kaméleon, meg meg 4 akvárium.. mindegyiken kb 2 lámpa, hát volt már olyan időkapcsolóm ami tönkre ment, de csak olyan fél év alatt :)
2011. márc. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem gondoltam volna hogy ennyi válasz jön :P

2011. márc. 26. 11:21
 13/13 anonim ***** válasza:

Akkor még jöjjön egy :)

A mechanikus, nagyon kicsit "kerreg", ill. recseg, ahogy a racsni forog, és számolja az időt, de ez tényleg nagyon halk. Az digitális tök néma.


Ami a fontosabb különbség a kettő között, az az áram kimaradás esetén jelentkezik.

A mechanikus a hálózati árammal működik, és ha áramszünet van, akkor nem méri az időt, és ha visszajön az áram, akkor onnantól kezdi újra mérni, tehát be kell állítani.

A digitálisok általában megjegyzik a memóriájukban az időt, és áramszünet esetén is mérik, tehát ott folytatja a munkáját, ahol abbahagyta.

Ennek akkor van jelentősége, ha elmész nyaralni egy hétre, és az első napon van otthon egy jó kis áramszünet, ami egy hétre felboríthatja az aki bioritmusát.

2011. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!