Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szültek az endler guppiaim!...

Szültek az endler guppiaim! Mit tegyek? )

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy beleraktam őket (remélem csak ideglenesen egy (sajnos) kör alakú kb 50 literes vázába. Tudom hogy ilyenben nem lehet, de inkább mint hogy megegyék őket.

Azt szeretném kérdezni hogy az nagy baj-e hogy ilyenben tartom őket? (csak pár napig tartanám őket ebben, addigra úgy is szerzek valami tégla formájú cuccot.

A másik kérdés hogy mit adhatok nekik enni? Zúzzak péppé egy nagyon kicsi fagyasztott vörös szúnyoglárvát, vagy morzsoljak nagyon kicsire valami Sera granulátumot? (sera bettagram vagy sera vittagram)

Ja és amúgy jól tettem hogy a kör alakú vázát bele raktam egy dobozba hogy csak felülről kapjon fényt? (a fénytörés miatt). és hogy raktam bele műnövényt (a rendes akváriumba csak élő van, de ez nevelőbe praktikusabb) és a tetejére úszó májmohát?


2011. márc. 26. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen furcsa, hogy nálam együtt vannak a szülőkkel. Egy pár napig volt kergetőzés csak. Hétfőn lesznek 3 hete és még mind megvan.
2011. márc. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Üdv! Pár napig nem lesz bajuk, ne izgulj, de a vizet ne engedd lehűlni, arra ügyelj! Etetésben az újszülötteknek még nem javaslom a szúnyoglárvát, nagy nekik! Kisállat kereskedésben vegyél sera ivadéknevelő tápot! Az mindent tartalmaz s könnyen megeszik, és algatablettát is adhatsz nekik morzsolva! Én mollykat tenyésztek már évek óta, nekem ez bevált! Szerintem szerezz be erre a célra egy 20 liter körüli kis nevelő medencét, abba jobban érzik majd magukat...Sok sikert!
2011. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi!
2011. márc. 26. 13:21
 4/7 anonim ***** válasza:

50 literes váza? Nem 5-öt akartál írni?:) Ha van legalább egy levegőztető benn, akkor pár napig tarthatod ebben őket. A rendszeres részleges vízcserékről ne feledkezz meg, ilyen kis helyen mehet hetente 2x 15%, jobb így, mint egyszerre 30%.

Etetni jó a porrá zúzott lemezes, szúnyogot még ne adj, mert a nagy darabokon megfulladhatnak.

Szerintem nem kellene dobozba tenni, túl sötét van úgy a növényeknek. Én a helyedben élő növényt raknék be, azon már alga is van, amit eszegethetnek. A másjmoha és a jávai tökéletes, csak vigyázz, mert megfelelő fény nélkül tönkre mennek.

Vehetsz egyébként nevelőhálót is (létezik 5 literes), amit beakaszthatsz a nagy akváriumba. Így a növények is kapnak fényt, vízminőség is jobb, praktikus.

2011. márc. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

Jaj bocsi, igen 5 literes... Azt a nevelő hálót megfontolom, vagy megcsinálom DIY-ben. Megnézem mekkora a legsűrűbb hálónk.

2011. márc. 26. 13:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan eszkábálj. A szúnyogháló például jó a célra. A váz meg lehet műanyagből vagy gumi bevonatú drótból. Ragasztónak jók a szilikon alapanyagúak, a pillanatragasztót mellőzd!
2011. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rendben köszi! Azt hiszem, ki használom a hétvége nyújtotta lehetőségeket:)

Azt kérdezném még, hogy ez a másik nőstény mikor fog szülni? Mikor rakjam ki a nevelővázába?

Itt van egy kép róla: [link]


Illetve egy kép a "akváriumról": [link]

2011. márc. 26. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!