Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyiért vetted a szűrődet...

Mennyiért vetted a szűrődet és hol?

Figyelt kérdés
hány literes akvárium? külső/belső szűrő? mikor vetted?
2011. márc. 26. 16:50
 1/8 Doruss ***** válasza:
Nekem Aquael FAN-1 plus belső szűrőm van, a Fressnapf-ban vettem 5000-ért (eredetileg 6000 lett volna, csak épp akció volt). Amúgy kb. egy hónapja vettem, 54 literes akváriumba. (320 liter/órás.)
2011. márc. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi

további válaszokat várok

2011. márc. 26. 17:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Aquael fan mini, és 2000 ft be kerül. A helyi kisállat boltban kb 1 hónapja, és az akvárium 35 literes.
2011. márc. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk a 300 literesben van egy 1100 liter/órás powerhead egy hatalmas szivaccsal, ez volt kb 6ezer Ft. Meg van egy ilyen külső szűrő, annak ott az árát is láthatod, ott is vettük:

[link]

2011. márc. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezen kívül üzemelni szokott még egy 54 literes nevelőnek, abba egy szivacsszűrő van meg egy AquaEl Fan 1. Meg van még több szűrőnk itthon, van egy 120 litereshez való is, mert volt egy akkora akváriumunk, csak eladtuk, meg van még egy amit kaptunk a 300 litereshez, de azt nem használjuk.
2011. márc. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi

írhattok még:D

2011. márc. 26. 17:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 70 literre van egy 300 liter/óra körüli szintén aquael szűrő, már olyan 6 éves, nem tudom mennyi volt. Emellett egy Pacific 450 liter/órás belső szűrőt alakítottam át külső szűrővé, ami 5 literes, a 450-ről 100 liter/órára csökkent a forgatása. Ennek az ára olyan 3000 ft körül volt, + 3000 a tartály és szűrőanyagok ára
2011. márc. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2db 45 literesbe, az egyikbe aquael mini, a másikba is valami kis szűrő van, szerintem olyan 250 liter/órásak lehetnek, nem tudom. Van egy eheim 2010 szűrőm is amit belerakhatnék, csak az ronda, mert túl nagy.

Szerintem nem kell nagy szűrés oda, mert mulmot leszívni és vizet cserélni tudok, akkor meg elég ha csak kicsit forgatom a vizet, teljesen jó így.


A 90 literesembe van egy atman 600 liter/órás Atman külsőszűrő, az elég jó, csak ha szétszedem hogy kitisztítsam, hát tegnap fél órát szarakodtam vele mire beindult, mert ugye tele kell tölteni vízzel és mind a két csőbe kell legyen víz, és csak akkor megy, különben kerreg a motor és nem csinál semmit sem. Szerencsére nem kell sűrűn tisztítani, kb 3 hónapja takarítottam ki, mondjuk már nagyon koszos volt.


Régen ugyanebben az akváriumban volt egy eheim 2012 belsőszűrő de az csak a helyet foglalta, úgy méretileg, jól szűrt, csak utáltam hogy olyan nagy és nem tudom tőle normálisan berendezni az akváriumot.


A barátomnak a 72 literesébe van szintén egy Atman külsőszűrő.


Ezen kívül van egy 6 literes akvárium, abba most csak vizi növényeket tartok sima virágföldben. Egy pici 250 l/órás szivattyú van beledobva, az fújja át a vizet egy műanyag tartályba, ami így külső szűrőként funkcionál.

2011. márc. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!