Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van mellettünk egy bányató,...

Van mellettünk egy bányató, onnan szerezhetek papucsállatkát?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy állóvizekben lehet találni, ez végülis állóvíz, de vannak benne halak békák stb. És még az érdekelne, hogy ha be akarok indítani egy tenyészetet a sok helyen leírt banánhéjas megoldással, honnan fogom tudni hogy működik, mivel nem látom őket, mikroszkópom meg nincs ügye?
2011. márc. 29. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%

Minek akarod elhozni?!

Hagyd ott,békében !

Az a természetes otthona,nem kell onnan elhozni,csak mert te szeretnéd.

Neki az a legjobb,ha ott marad!

2011. márc. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

:DD

Első, tudod te, hogy mi az a papucsállatka? :D


Egyébként ebben sajnos nem tudok segíteni, ilyennel még nem foglalkoztam.

2011. márc. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%

Kérlek szépen,kedves 2. , tudom.:)

Ez egy egysejtű állatka,csillós.

De ez akkor is hülyeség,hogy 'hozni akar a bányatótól'.

Akkor is az a víz a természetes helye,ahol most van!

2011. márc. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Ha el is viszed és lenne mikroszkópod akkor se érnél vele semmit mert egy idő után meghalnának. =/
2011. márc. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

Épp ez az!A savas közeget 'szeretik'.

Nincs értelme,hogy elhozd...

2011. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Jó, ez egy tömegesen előforduló vízi élőlény, gondolom etetni szeretne vele a kérdező. A szúnyoglárva és társai sem jószántukból kerülnek a fagyóba, majd a halpocikba. De ennyi erővel halj te is éhen, mert az almán, amit kiszakítasz a természetes élőhelyéről, rengeteg baci él, amiket elpusztítasz... Nevetséges.


Kérdező, itt egy leírás:

[link]


Ezek szerint egy 10x-es nagyítóval már láthatóak.

2011. márc. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
etetni akarok velük ivadékokat, akvarista.hu-n voltak beszélgetések erről, csak halott az oldal, nekem meg itthon kb 200 kis dánióm kezdett úszni tegnap és nem tetszik nekik a műkaja
2011. márc. 29. 13:36
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Murr, első válaszoló mit gondoltál hogy mint háziállat akarom őket tartani?:)
2011. márc. 29. 13:43
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát jahh. Én a helyedben boltban próbálnék indító eleséget beszerezni, lehet venni mikro planktont:

[link]

Vagy pedig keltetnék sórákot, de annak kell legalább 24-36 óra, addigra a kicsik elpusztulnak.


De erre hamarabb kellett volna gondolni, nem túl sokáig bírják étlen. Ha semmit nem kapsz ma, akkor mindenképpen prólj meg planktonozni.

2011. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
tenyéssz! : Egy befőttesüvegbe tegyél egy marék fűcsomót, önts rá vizet, majd tartsd meleg, napos helyen, és ne fedd be teljesen a tetejét! Pár hét múlva lesznek papucsállatkáid (mi ilyet csináltunk, azaz a barátnőm, elég büdös eljárás, de sajna meghaltak mert a suliba menet lefedte a tetejét)
2011. márc. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!