Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sziámi ormányos márna...

A sziámi ormányos márna tényleg megeszi az ecetalgát?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha az ecetet nem is, de az ecsetet szereti, igen :)

De 100 literes akvárium kell neki. És az algásodást nem fogja megállítani, csak besegít, az okokat kell megszüntetni.

2011. márc. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megeszi de egyedül kevés lesz hozzá, hogy tisztán tartsa az aksidat...
2011. márc. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én vettem egyszer sziámi algaevőt, egyből beraktam az akváriumba. Na ez odament a neon halakhoz és elkezdte bökdösni. Nem figyeltem végig, csak 1 óra mulva néztem rá hogy mit művel, aztán láttam hogy a Red Cherry garnélákból vagy 20db ott fetreng középen, ahol ez gyilkolt. Aztán mondtam neki, hogy: - anyád, és mint a villám visszavittem a boltba. Később néztem, hát nem haltak meg a garnélák, de talán 1-2 csak , de azért kellett nekik egy kis idő mire rendbe jöttek. És ez a hal nem evett garnélát, csak hobbiból bökdösött mindenkit, csak a kis garnélán lök egyet, az majdnem meg is hal.

Persze a neonhalak egy fokkal jobban bírták, ott nem volt semmi, de szerintem pár nap alatt ez mindenkit kinyírt volna. Most azt is el tudom képzelni, hogy sziámi néven én valami mást vettem, mert mondtam a boltosnak hogy mit művelt, és csodálkozott, hogy pedig ez békés, hát mondom nagyon. Mindegy. Lehet hogy nagyobb halakat nem bántja, de ezeket a kicsiket nálam igen.

2011. ápr. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálam egy hónap alatt letakarított egy nagyon ecsetalgás 150 literest.
2011. ápr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Frontosa ***** válasza:

Megeszi, de az okokat nem szünteti meg. Újra és újra elő fog jönni az ecsetalga, mivel még ő sem tudja maradéktalanul eltüntetni. Felületi kezelésnek egyébként kiváló, tisztára pucolja az akit.

Hable:

Úgy látszik a boltos nem volt teljesen képben. =) A sziámi o.m. nem neonos-red cherry-s akváriumba való, már csak ha a kifejlett méretét (14-18 centi) nézed is, lehet akármilyen békés, előbb utóbb isteni eledelnek nézi a hozzá képest apróságokat (tapasztalataim a hím guppik a kedvenceik) =), de egy társasban 6-8 centis gyorsabb mozgású halakkal már gond nélkül megvan.

Üdv,

2011. ápr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:

Hable, ha ez a boltos az Atlantiszban az ürge, akkor nem csoda hogy furákat állít a halakról. Neki azt sem szabad feltétel nélkül elhinni, amit kérdez.


Vettem egy Amano garnélát kipróbálni, határozottan eszegeti az ecsetalgát, de nem túl nagy lelkesedéssel.

2011. ápr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!