Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van ez a guppijaimmal?

Miért van ez a guppijaimmal?

Figyelt kérdés
A nőstény guppim először februárban szült,akkor arra gondoltam hogy mivel sok növényem van ezért néhány meg fog maradni,de nem így lett sajnos mindet megették a nagyok,nemrég viszont újra lettek kicsik,és most pedig a nagyok mellett úsznak igaz néha megkergetik a kicsiket de nem okoznak kárt bennük,mitől lehet az hogy most nem eszik meg őket és 1 hónapja pedig mindet megették?
2011. ápr. 1. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Nálam soha nem ették meg őket. Én arra gondoltam, hogy talán a megfelelő táplálás miatt feleslegesnek érezték a vadászatot. A kicsik is elég nagyok voltak, mikor megszülettek. De ez azért furcsa, mert nem hiszem, hogy csak én etetem normálisan a halakat.


Nálad mi változott az egy hónap alatt? Bármi fontos lehet.

2011. ápr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyen nálam is előfordult már.Én is furcsáltam, de nem találtam értelmes magyarázatot rá.Sajnos nem tudom mitől lehet ez.
2011. ápr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Eleven szülőkkel sokat mondjuk nem foglalkoztam, de más halakat, akik nevelni is szoktak, elég sokat ikráztattam.

Sokuknál van olyan jelenség, hogy eleinte 1-2..3 alkalommal még nem tudják, hogy kell, mert őket a tenyészetben szülők nélkül nevelték, és nem rögzült bennük ez a viselkedés.

Én meg a természetesség híve vagyok, nem ebből akarok megélni, szóval továbbra is bent hagytam a szülőket pl. az Apistogrammáknál. Idővel aztán előtörnek az ösztönök, és gondos nevelőkké válnak.

Ha a guppinál az első nálad való szülés volt az abszolút első, vagy az első olyan, amikor együtt volt a kicsikkel, el tudok képzelni egy hasonló mechanizmust.

2011. ápr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, az lemaradt, hogy (értelem szerűen) amíg nem tudatosul bennük, hogy azok az ő utódaik, és hogyan kell viselkedni, addig megeszik őket. Akár ikra korukban, akár lárvaként, volt, hogy a vadászöszön erősebb volt, és kifejlett halként ették meg a kicsit eleinte.
2011. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a nőstény első szülésénél szokott előfordulni, nálam soha nem bántották a kishalakat, de ez is hal függő..
2011. ápr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!