Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek így megfelelnek a guppiknak?

Ezek így megfelelnek a guppiknak?

Figyelt kérdés

Vasárnap indítottam be az akváriumot. Az akváriumban van: szűrő-levegőztető, vízmelegítő, 2 gömbmoha. Maga az akvárium 30l es és a hőmérséklet most 21 C.

Ezek a körülmények elegendők 4-5 hím guppi tartására és 2-3 maláj tornyos csigának?


2011. ápr. 5. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:

A hőmérsékletet meg kellene emelned 24 fokra, sokkal egészségesebbek, ellenállóbbak lesznek. Nem mondom, hogy nem lehet 21 fokon tartani őket, de kezdőként veszélyesebb.

2 gömbmoha nagyon kevés, kellene egy kis világítás, mondjuk egy 15 wattos energiatakarékos izzó, az alá már lehet néhány növényt ültetni (cryptók, jávai moha, lándzsás vízipáfrány).

Guppikból jobb lenne az endler, sokkal jobban éreznék magukat ekkora helyen, mint a szivárványosok.

A maláj tornyosok viszont csak szaporodnak majd, én nem ragaszkodnék hozzájuk ekkora helyen. De ha szeretnéd, lehet, csak majd szedegetni kell belőle néha.

2011. ápr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gfero ***** válasza:
hát elmegy de a vizel min 1-2 hetet kelet volna várni hacsak nem használtál baktozint.
2011. ápr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

rendben. világítás van. (: ahogy írtad energiatakarékos 15-20 Wos kb.

és még nincsenek halak csak szerettem volna tudni h ez így jó lesz-e még másfél hetet járatom így. [:

növényt még szeretnék majd: Jávai moha.

a hőmérséklet még tuti h emelkedni fog.

köszi a válaszokat :D

2011. ápr. 5. 17:57
 4/4 Doruss ***** válasza:
Én is inkább az endler guppit ajánlom. Az jobban érzi magát így, mint a nagyobb guppifajták, pl. a szivárványos.
2011. ápr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!