Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van esélye a kis guppiknak,...

Van esélye a kis guppiknak, ha nem veszem ki őket az aksiból?

Figyelt kérdés
Tegnap született 3-4 (nem tudtam egyértelműen megszámolni) guppi, na most ha én nem veszem ki őket akkor túlélik vagy megeszik a nagyobbak (platti, nagy guppi)? Hogyan tudom megetetni egyáltalán, mert hát nem úsznak föl a kajáért de még csak a lehullottért sem, hanem a növények közt úszkálnak.
2011. aug. 17. 07:43
 1/5 Dottorre ***** válasza:
Van esélye, ha van valami búvóhely... nekem anno 2-3 is megmaradt.
2011. aug. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Van esélyük a kövek és növények között! Az odáig lehullott eleséget összeszedik, vagy algákat is csipkedhetnek.
2011. aug. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nincs mert az aksisav szétmarja:DDDDDD


Vedd ki őket!!!A nagyok megeszik.Nem tudom mi az oka,az állatorvos sem tudja,de így van.Alig maradnak kicsik,ha együtt hagyod őket a nagyokkal.

2011. aug. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem simán megmaradtak, mondjuk van is hova bújniuk (rengeteg növényem van). Az a helyzet, hogy nekem már egy kicsit túl sok is a kis guppim, jó is lenne, ha - csúnyán fogalmazva - ritkítanák a nagyok, dehát nem teszik... :P

Most kb. 20-30 kis guppim van és nagyjából 20 nagy halam (guppi, platti).

2011. aug. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Vásárolj úszó májmohát vagy tüskéshínárt, azon túl, hogy jó víztisztítók, dekoratívak és remek bújóhelyet biztosítanak az ivadéknak.Ezzel jócskán megnő az esélyük a túlélésre,nálam a vitorlások között is túléli néhány. Nyílt vízfelszínen csak idő kérdése, hogy elkapják őket.Ezen a növényzeten algát is találnak maguknak, de azért te is szórj néha porított táplálékot a közelükbe, olyant ami lebeg.A fő veszélyforrást a plattik jelentik, de a saját fajtársaik is elkaphatják őket.Ha csak guppid lenne, azért mindig maradna jó pár ami felnő.Ha most nem is, de a növények beszerzése után, biztosra veheted, hogy maradni fog kishalad.Sok sikert.
2011. aug. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!