Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit ajánlotok inkább?

Mit ajánlotok inkább?

Figyelt kérdés

akvárium szettet, vagy inkább az alkatrészeket külön vegyem meg

a válaszhoz márkákat is kérnék, köszi

50 literesnél nem akarok nagyobbat


2011. ápr. 5. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Külön jobban jársz.

Drágább kicsit, de legalább jó lesz.

Szőrő:

Eheim Aquaball 60 (vagy más, de kb. 400 liter/óra vízforgatással, minnél nagyobb szűrőfelülettel)

Fűtő:

Márka mindegy, 50 watt, automata

Világítás

25-30 watt, daylight csövekkel. A tungsram boltban van komplett két fénycsöves világítás.

Aljzat:

Bazaltzúzalék, vagy nagyobb szemátmérőjű kvarchomok. A gyöngykavics túl nagy a növényeknek, meg szerintem csúnya is. Esetleg táptalajt is vehetsz, ha van rá pénzed.


De egyébként egy 70 literes akváriummal már előrébb lennél. Egy 50 literesben csak 40-45 liter víz van, ami a legtöbb halnak kevés. Egy 70 literesben meg már 60 liter a víz, a cuccok is jobban elférnek és nem is drágábbak.

2011. ápr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Doruss ***** válasza:

Murr tökéletesen leírt mindent. Szerintem is sokkal jobban megéri külön. Nekem szettem van. Megbántam, hidd el... Már szinte minden berendezést le kellett cserélnem benne (54l, világítás kevés volt, a szűrő gyenge...)

Lehet, hogy a szett kezdetben olcsóbb és egyszerűbbnek tűnik, de hosszú távon sokkal kifizetődőbb, ha külön-külön szedegeted össze.

2011. ápr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!