Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy korallsügér egy 112...

Egy korallsügér egy 112 literesbe mekkora áramlást bír el?

Figyelt kérdés

Sárgafarkú kék korallsügér (Chrysiptera parasema)


A lehabzó motorja 1200 L/órás az akváriumból nyomja fel a vizet egy nagy vödörbe, és a vödörbe raktam a lehabzót, és egy műanyag lemezzel ketté választottam a vödröt és van benne pár szűrőanyag. Fölül a vödrön egy lyuk, amin visszaesik a víz gravitáció által az akváriumba.

Így nem ömlik ki semmi ha leáll a motor. És ez így megy most.


Aztán az akváriumban van egy 1200 l/órás pumpa fölül, ami a víz tetejét szívja be egy szivacsba, és áramoltat elég jól.


Aztán van még egy 2000 Liter/órás felnyomó pumpám, azt rakjam be alulra? Vagy az már sok lesz?


Ha be kell rakni, akkor egy irányba küldje a vizet mind a kettő, vagy pedig egymással szembe hogy örvényeket csináljon?


Ez a hal mit bír el? Nehogy megőrüljön a sok víz mozgástól. Már így is csobog a vödörből a víz föntről is.

Azzal se tudom mit csináljak olyan hangos, mint ha szakadna az eső a szobában :)


Ilyen csatorna lefolyó könyök, meg valami porszívócső vagy mi kéne rá, de olyat hol vegyek? :)


2011. ápr. 6. 00:36
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Ezt a gányolást el sem merem képzelni...


A sügér miatt ne izgulj, szinte bármekkora áramlást elvisel. Csak a vízminőség legyen megfelelő...

2011. ápr. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értek sajna a tengeri aksikhoz, de ha csak az áramlásokat nézzük, semmiképp ne tedd egymással szembe a kettőt, legyen egy irányban.

A csobogásra pedig csak azt tudom mondani, hogy próbálj meg valahogy esőztetőt rászerelni, vagy porszívócsövet, akármilyen csövet vehetsz barkácsáruházban pl. :) Egy képet tudnál mellékelni?

2011. ápr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez a gányolás még csak kisérletezés. A vödör helyett lesz egy fúrt akvárium felül, csak előbb kipróbáltam vödörrel, hogy egyáltalán ennek milyen a hangja. Ma megpróbálok szerezni lefolyó csövet, és azt a vödörre is ugyanúgy rá tudom kötni. Utána ha úgy érzem, hogy megfelelő, akkor fogom megcsináltatni a fúrt akváriumot, majd annak egy szekrény, és nem is fog látszani az egész. Csak annyi, hogy nem alul lesz a technikai akvárium, hanem fölül.
2011. ápr. 6. 14:29
 4/5 A kérdező kommentje:
A vízminőség egyelőre csapvíz, és kéthetente csinálok benne 30-50% ioncserélttel egy vízcserét, és 1 hónap mulva fogok venni egy ozmó szűrőt és plusz élőköveket, élőhomokot, meg indító baktériumot.
2011. ápr. 6. 14:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Lefotózom később, csak elrendezem a dolgokat. Hát most még nem egy szépségverseny.
2011. ápr. 6. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!