Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon szeretnék üvegharcsákat...

Nagyon szeretnék üvegharcsákat,80 literesbe tehetek belőlük 5-6 db-ot? Csak egy kisebb neoncsapat lenne mellettük meg pár cory turkálónak.

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy van két féle üvegharcsa, a kryptopterus minor és a kryptopterus bicirrhis. Azt írja, hogy a minor jóval kisebbre nő (8-9 cm) mint a bicirrhis (12 cm). Hogy tudhatom, hogy a kereskedésben melyiket árulják? Rákerestem googleben mindkettőre, és kinézetre tök egyformák.
2011. okt. 4. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Az indiai jobban néz ki (tök átlátszó) ez biztos hamar megdöglene, mert nagyon tiszta víz kell neki.

[link]


Hát próbáld ezt (ez csíkos), de lehet, hogy ez se lesz hosszú életű, üvegharcsákat nem tartottam még:

[link]

2011. okt. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Áhh, sajnos érdemes lemondani róluk. Egyrészt egy neoncsapat és egy corycsapat tökéletesen elég 80 literre, az üvegharcsa már nem fér. Másrészt ezek annyira érzékeny halak, hogy egy ilyen túltelepített akváriumban nem fogod tudni életben tartani még normális külső szűrővel sem (ugye az van??). Harmadrészt semelyik boltban nem fogják tudni megmondani, hogy melyik fajt árulják.
2011. okt. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dioxyde ***** válasza:
Hát ekkora akváriumba ennyi hal bőven elég,ha üres lenne az akvárium és lenne egy külső szűrőd akkor megpróbálhatnád a tartásukat,de így nem érdemes.
2011. okt. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!