Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen belsoszurot ajanlotok?

Milyen belsoszurot ajanlotok?

Figyelt kérdés

Ugy ertem hogy liter per ora pl(300L/H)

A 100 litres akvariumomba szeretnem es nem tudom miltyen kell, a kisalatkereskedesekben pedig olyan b........ nem ertenk hossz.

Olyat szeretnek ami szur es levegoti is nyom egyszerre

Kerlek segitsetek....


2011. ápr. 11. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:

600 L/h körülit inkább.


Hát egy Eheim 2012 jó lenne bele, csak az elég magas, kell legyen az akvárium magassága 40cm, mert különben kilóg a szűrő.

2011. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

:)) 33 cm magas,inkabb hosszu

de nem ilyen draga szurore gondoltam nelunk ilyet nem is arulnak es akor 600 L/ora?

2011. ápr. 11. 17:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Aha, az nem fér bele akkor, nekem is 30cm magas a 90 literesem, hát egy Eheim 2010 mondjuk belefér, de az pl kevés. Próbáltam ezt azért mondom.


Kell mindenképp egy 600 liter per órás, mert a hosszúban a másik végét egy kisebb szűrő már nem forgatja meg. És egyik fele tiszta lesz, másik fele meg algás :)


Lehet kapni szerintem 4 ezer Ft körül mindenféle kínai szűrőket is ekkorát, akkor nézzél olyat, az is jó.

2011. ápr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A 600 liter/óra tényleg jó. A nem minőségi szűrőkkel általában az a baj, hogy nagyon kicsi a szűrőfelületük/szűrőtartályuk. Legjobban egy powerheaddel jársz, ami egy fej, valamint egy nagy szivacs, szűrődoboz nélkül. Sokkal hatékonyabb, mint a sima szűrők.
2011. ápr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, 600 körül. Kisebbet semmiképpen!

De nem hiszem, hogy sokkal olcsóbban megúszod. A szűrőknek, a vízforgatás mellett, a másik fontos mérő számuk, hogy hány köbcenti szűrőközeg fér bele. Az eheim elég jó arányban rakja össze a szűrőit, ami a vízforgatást, és a térfogatot illeti, és a pick up egy alacsonyabb árkategória.


Mindenesetre arra figyelj, hogy 600l/h-nál ne legyen kisebb, próbáld bele egy üres akiba, ne legyenek a szűrő és az aki közt veszélyes rések, mechanikusan patentul össze legyen rakva, stb.

2011. ápr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja tényleg, pl egy Atman Powerhead AT-202 már jó lehet, 3390 Ft-ért.


Azt könnyű tisztítani, csak lehúzod a szivacsot, szét se kell szedni. Nem kell vele annyit bajlódni, mint egy belsőszűrővel, közben meg ugyanolyan jó.

2011. ápr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Frontosa ***** válasza:

Atman Powerhead AT-202 3390,-ért? Csak a szivattyúfej kerül annyiba nem? Vagy szivaccsal együtt annyi? Dobj egy linket ahol ennyiért láttad, tényleg érdekelne.

Előre is köszi?

Üdv,

2011. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én AT-305-öset vettem az aquariumplus-ban kb 3ezerért az még olcsóbb, de ahhoz nem volt szivacs, mert az másféle, az csak egy pumpa 1200 liter/órás, annak a szívó felén nincs ilyen fej hogy rárakd a szivacsot, de nekem az nem is kellett rá, csak keringtetek vele.


[link]



Viszont vettem régebben egy Aquael PFN 350-et a Visegrádi utcában, már nemtom mennyi volt, az 350 liter/órás az már hasonlóan néz ki mint emiről beszéltem fönt, ahhoz van egy fekete szivacs, és ott meg fordítva van, hogy a szívó felére lehet húzni a szivacsot, a szivacs közepén van egy luk és úgy.



Na konkrétan ez kell nektek, AT-202, a 600 liter/órás 3390 Ft-ért, azt itt kapod meg:


[link]


Látod hogy van neki egy beszívója alul az a rácsos, arra húzod a szivacsot, és egy kifújója felül aminek a kis mellékágára egy levegőztető csövet is rádughatsz, ha levegőt is akarsz nyomni. Azt is adnak hozzá, az biztos.

Szerintem kell hogy adjanak hozzá szivacsot, mert az ilyenekhez mindig szoktak, ami úgy van kiképezve hogy rá lehet rakni. Szóval tuti van hozzá egy fekete szivacs, ez 99%, de persze meg lehet kérdezni imélben a srácot.

És még ha nincs is, kb 300 Ft-ért tudsz venni hozzá szivacsot külön, az is biztos.


Na és akkor ugyanitt létezik ugyanez 2000 liter/órásban is, AT-203, 5590 Ft-ért, az már egy nagy 3-400 literes akváriumot is elvisz.

2011. ápr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hable: A linkelt AT-202 vízpumpa kategóriában van, tehát nem adnak hozzá szivacsot. Lehet venni hozzá külön, 2000 Ft-ért.
2011. ápr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tényleg? Akkor elmész az Atlantiszba és ott kapsz pár százért kapsz szivacsokat. Ilyen lukasakat:


[link]


Vagy fogsz egy hátmosó szivacsot, kilukasztod forró csavarhúzóval, azt ráhúzod :)

2011. ápr. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!