Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halaknak nem árt az algaírtó...

A halaknak nem árt az algaírtó? A többi lent.

Figyelt kérdés
A növényeim tele vannak ecsetalgával. A kereskedésben kaptam algairtót-a nevét nem tudom csak azt, hogy Tetra termék és hogy 20l-ként kell 1 tabi. Az a kérdésem, hogy a halaknak ez nem árt? Azt javasolták, hogy 4 napig naponta takarítsam a szűrőt, majd 30% vízcsere. Ezek után repülő rókát javasoltak(fonálalgázó márna)
2011. ápr. 12. 15:35
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Egyszer már tettem fel kérdést a fénnyel kapcsolatban. Nem vagyok nagy fizikus. A kapott válaszok birtokában elmentem a kereskedésbe új fénycsöveket venni. Ott lebeszéltek róla, azzal az indokkal, hogy a 2x18w az végül is 36W, mivel össze adódik. Én ezt 1 kicsi szkeptikusan fogadtam, de nem vettem 2x 36 w-os fénycsövet.
2011. ápr. 12. 17:32
 12/13 anonim ***** válasza:

Végülis tényleg összeadódik, 2*18= 36 W.

(az már nem mindegy, hogy milyen az a 2 18 w, ami a spektrumukat illete)


De 36W-osat amúgy sem tudtál volna fölé tenni, mert az kétszer olyan hosszú 120 cm-es.


De végülis megoldható 2*18 w-al is, csak ahogy mondtam, árnyéktűrő növények kellenek.

És ami a lényeg, hogy a fényerőnek, egyensúlyban kell lenni a co2-vel, és a növénytáppat.

Szerintem, most az utóbbi 2-ből túladagolsz.

2011. ápr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt a gond a tablettával, hogy nem ovadt el elég gyorsan, és a szép nagy ancistrusok beettek belőle és elpusztultak... Legjobb először külön pohárban vízben feloldani a tablettát teljesen, és azt ugy bele az akváriumba.
2011. ápr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!