Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A tündérhínárom szerintetek...

A tündérhínárom szerintetek "elégedett" az életfeltételeivel? Ezt miből tudom meg? Lentebb bővebben

Figyelt kérdés
Gyorsan nől, napi egy centit kb. Viszont az alja már nem olyan élénk szinű, mint a többi rész, már jó 3 hete megvan, azóta már el kellett volna fonnyadnia ha nem lenne jó neki, vagy nem? Lassan vissza szoktam csipegetni a végéből, és ugy visszaültetem, ezt jól teszem?
2011. ápr. 13. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha leírnád, hogy hány literes az akvárium, hány watt fényed van, mivel tápozod és co2-zöd-e, könnyebb lenne segíteni.

Az, hogy 3 hét után sokat nő, még nem jelent semmit, sőt rosszat is jelenthet: igyekszik a fény felé.

2011. ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3 hét tartaléka simán van egy növénynek, ez még nem jelent semmit.

A hirtelen megnyúlás viszont rossz minőségű (túl hideg) fényre utal.

2011. ápr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
Egy egészséges tündérhínár simán képes ilyen növekedési ütemre. A fény feltehetően elég neki, legalábbis felül. A csúnya alsó levelek azon a területen fényhiányra is utalhatnak, valami árnyékol azon a részen. A 3 hét viszont nagyon kevés a következtetések levonására, ahogy feljebb is írták. Pár hét múlva is előjöhetnek még a tápanyaghiányok, ha a tápozásod nincs rendben.
2011. ápr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem tudtam előbb írni. 80 literben vannak, egyenlőre 5 szál, ami kezd szerteágazni. A felső rész tényleg szép, az szerintem rendben van..gondolom. Szerintem is biztos a kevesebb fény miatt fakulnak az alsó rétegek. igazából mintha önmagát árnyékolná. Már meg kellett volna h érkezzek az uj világítás (már jó ideje meg van rendelve csak sehogysem készül), egyenlőre sárga fényű a lámpa, kb 30-40 w azt hiszem, de inkább 30.Egy levele sem hullott eddig, ezt jó jelnek vettem mert régebben mikor vettem tündérhínárt, már pár napon belül leváltak a levelek tömegestül. Azért kérdem hogy jól érzik-e sztetek magukat, mert gondoltam ha ezek jó jelek, akkor nem tettem volna sokkal erősebb égőt a foglalatba ami készül, csak esetleg egy 10 w-tal.
2011. ápr. 13. 23:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!