Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kubai kék rák veszélyes a...

A kubai kék rák veszélyes a halakra?

Figyelt kérdés
Lehet együtt tartani őket akváriumban? Ha kicsit nagyobb lesz nem csipkedi meg a halakat?
2011. ápr. 14. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rákokat külön szokták tartani, éjszaka a pihenő halakat szereti levadászni...inkább kis garnélákat tegyél be szerintem.
2011. ápr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
Biztosan vadászni fog rájuk, csak a halak éberségén múlik, hogy megússzák e.Még egy nagy akváriumban sem zárható ki, hogy levadász egy két óvatlan halat, főleg az etetés veszélyes mert ilyenkor a halak közelebb merészkednek és lopkodják az élelmet, néha az ollók közül is elviszik.Az a lényeg, hogy megeshet.
2011. ápr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
100%
Ez a rák egy született halgyilkos. Ha rákot szeretnél, akkor a narancs törperák halbiztos, illetve a sepregető és az amano garnéla is működőképes párosítás.
2011. ápr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyszerű! Én is ezt mondtam, és most párom vett kettőt, mikor megbeszéltük, hogy nem lesz! Nagyon örülök nekik, most jól összevesztünk rajta.Vett mellé csiga sügereket is, majdnem egy 10 ezrest kidobott, és most hátha kinyírják majd őket a rákok!
2011. ápr. 14. 18:46
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egymást is kinyírják ha nagyok lesznek. Bár attól függ mekkora akváriumba raktátok őket.
2011. ápr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Én 130 literben tartottam egy kubait meg vitorlásokat, neonokkal, elevenszülőkkel.

Jópofa volt a rák, kézből etettem, ő volt a kedvenc. A neonok mintha fogyatkoztak volna, nem tudtam, mitől. Amikor a rákocska a szemem láttára elkapta a kifejlett vitorlást, rájöttem.

Hát majdnem ki***tam, de aztán kapott egy külön akváriumot.

Nagytestű sügérekkel szokták tartani, de a csigasügérek ugyan úgy a talaj közelében élnek, mint ő, szerintem könnyű prédák lennének.

Vigyétek vissza, vagy rendezzetek be nekik egy kis 50 literest, mert amúgy szép állatka.

2011. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mekkorákat vettél, de ha 3 hónapon belül el tudod adni, az még jó, nálunk olyan 6 centis korukban kezdtek agresszívkodni és kb havonta nőttek 1 centit :)


Pl az egyik levágta a másik ollóját, aztán külön kellett rakni őket, persze 2 hónap mulva visszanőtt, de addig félkézzel integetett. Külön tartva aranyos, de ha kettő van, ott már megy a balhé. Én végülis elajándékoztam őket, mert így megelégeltem, hogy 1 rák miatt tartsak 1 akváriumot, amibe még növényt se rakhatok, mert azt is feldarabolta.


Barátom meg úgy vette, hogy a boltos azt mondta neki lehet tartani őket együtt, nem bántanak senkit és a boltban is halak közt volt. Hát persze, amíg picik csak addig.

2011. ápr. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Közben kiderült, hogy valójában márványrákok, csak a boltban sem tudták :S.

Miután összevesztünk mérgében el akarta ajándékozni őket, csak mikor szólt az embernek, hogy jaj ezek márványrákok, akkor már nem kellett neki.Mikor jobban megnéztem őket megtetszettek, és sajnáltam, hogy összevesztünk ezen, mondtam, hogy tartsuk meg őket, azt mondta igazam volt, hogy aggódtam a halak miatt, és meggondolatlan volt.

Utánuk olvastunk, és mivel elég igénytelen jószágok elmentünk venni egy terráriumot nekik :D és berendezTEM kókuszdiókkal, meg kövekkel, csigaházakkal, olyan "tengerpart feelinges" az egész, annak ellenére, hogy mennyire elleneztem az elején őket.

Szóval megvannak , és minden jó lett a végén :D

A hím közben levedlett, és nagyon nagyon nőtt egyszerre :O:O

2011. ápr. 24. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!