Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ennyi hallal túl lenne zsúfolva?

Ennyi hallal túl lenne zsúfolva?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy 54 literes ehiem akvárium szettet.Én 3 guppira (1hím és 2nőstényt)5 neont és 2 ostoros szivárványhalra gondoltam.Ha nagyon nem jó létszi ne szidjatok le még kezdő vagyok.Tudnátok segíteni, hogy legyenek vagy jó-e így is.(a neont bővíteni szeretném)
2011. ápr. 17. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:

nem vagyok profi.. xdd de a neon csapathal mind 8-10 db kell (: a guppik nagyon szépek (nekem is azvan) vegyél olyat (vagy csak hím vagy pl.: 5 hím és 8-10 nőstény) ezt a két fajtát jól ismerem de az ostoros szívárványhal most nem ugrik be.. :/


Remélem valamennyit tudtam segíteni. sok sikert hozzá. (:

és járasd üresen az aksit 1-2 hétig! :D

2011. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gfero ***** válasza:
neonból az 5 az kevés ez rajhal és 10 db kellene és vörösneon lenne a megfelelő a szivárványhal mellé mert a melegebb 25-26 fokos vizet szeretik.a guppik helyet vegyél 4 db.törpe szívóharcsát.
2011. ápr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És akkor nem lenne túlzsúfolva?mármint amit a gfero mondott.
2011. ápr. 17. 11:27
 4/10 gfero ***** válasza:

8 db vörösneon

5db ostoros szivárványhal

4 db törpe szívóharcsa

így jó lenne.

2011. ápr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gfero ***** válasza:
de a szűrőre figyelj oda ennél kisebbet ne vegyél Eheim Pick up belső szűrő 2010
2011. ápr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
oké köszi.Amúgy ez egy sett amit szeretnék venni.Ehiem akvárium sett 17000 ft-ért megéri?
2011. ápr. 17. 13:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem bántásként, de az ostoros szivárványhalról nagyon nagyon nagyon nagyon lebeszélnélek, nehezen tartható, beakvarizálatlan hal, szörnyen érzékeny. Ráadásul tőzegen átszűrt lágy vízben szép igazán, kemény csapvízben közel sem néz ki úgy, mint a képeken. Nem bírja a ph változást és a nitrátot, ha kereskedésből veszed, beszokatlanul, otthon azonnal elpusztul.

Ráadádásul csapathal, nem is nagyon férne mellé más, a guppik pedig megcsípkednék az ostoraikat.


Én azt javaslom, hogy kezdd guppikkal, vegyél belőlük mondjuk 8-at, meg 4 szívóharcsát.

Aztán ha ők jól megvannak egy fél évig, akkor már cserélhetsz belőlük másra.

2011. ápr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
oké köszi nem ragaszkodom az ostorosokhoz.Bocsi csak még azt, hogy mennyi halat tehetek bele összesen?54l
2011. ápr. 17. 17:23
 9/10 gfero ***** válasza:
néz itt körül és ha nem tudsz valami kérdez. [link]
2011. ápr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
oké köszi
2011. ápr. 17. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!