Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Linkelnél képet az akváriumodról?

Linkelnél képet az akváriumodról?

Figyelt kérdés
:)
2011. ápr. 17. 19:44
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

köszike, mindkettőtök akváriuma nagyon szép, tényleg:) Igen igaza van Murrnak, csodaszép lesz az akváriumod, igényes, szép elrendezés! Gratulálok!

Murr akváriumát azért nem dicsérem, mert már láttam, de ismételten el állt a lélegzetem tőle:)

2011. ápr. 17. 22:08
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy globális vizit nálam :/

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

fú csodaszépek!!!!:) Hát a linkek alapján nem biztos, hogy tudok arról írni, amiről szerettem volna, de összehozok valamit. Kiakartam térni egy olyan témára is, hogy kinek mennyire fontos az, hogy megőrizze a természetességet az akváriumában. Kinek fontosabb az, hogy a hal jól érezze magát, és kinek az, hogy saját magának tetsszen úgymond csecsebecsékkel, és "oda nem illő" dolgokkal.

De hál istennek a természetességre törekedtek a legtöbben, és így helyes:)

2011. ápr. 18. 10:07
 14/29 anonim ***** válasza:
20:04 vagyok. Nagyon köszönöm a dicséretet, most hízott egy kicsit a májam:D Nem olyan szép ez, ő még csak ez első fecske:)
2011. ápr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
nem olyan szép mint a többieké, de remélem ezt is tudod valamire használni:)(boccs a kép minősége miatt valamiért ilyen sötét lett).Az akváriumnak a végét nem fényképeztem le szerintem ez az akváriumom legszebb része.:) [link]
2011. ápr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Hát ha gondolod, van egy üres akváriumom, bele tudok pakolni pl egy kis várat, asszem az is megvan még, egereknek a vára, meg műnövényeket, van műfüvem is, de halat nem raknék bele ha nem muszáj :)

Lefotózhatom, és akkor kitérhetsz arra is, hogy kinek mi a fontos :)

2011. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

De ha akarod, mondom a hibákat nálam:

1. kép, boraras fajok vannak össze-vissza, nemtudom mennyire látszik. Pl Brigittae, ami egy lágyvizi piros hal, Urophthalmoides, ami egy normál vízbe való sárga hal, van benne Yellow garnéla, ami szintén csapvizi, de van benne New bee garnéla is, ami már lágyvizi, és van benne Boraras maculatus is, ami megint lágyvizi, tehát össze-vissza vannak keverve a halak benne, és ez nem jó.

Én összeszoktattam őket, de ez egy dolog, nem hal meg senki, de mittudomén, hát ez nem szép tőlem.



A második kép azért szar, mert ott van szép narancssárga festett kavics, ami kitudja milyen anyagokat ereszt ki magából. Itt nem olyan jó a vízminőség, bár sok hal sincs benne, ha néha vizet cserélek, azért nincs velük gond.


A 3. kép az a Red cherry garnélák és galaxy razbórák, vagy újabban gyöngy dánió a nevük, jávai mohában vannak, ez kb jó. A Galaxynak ugyan kéne kicsit lágyítani a vizet, s Redeknek pedig nem, de ezek is már hozzászoktak a csapvízhez.


A 4.-dik képnél kitérhetsz arra, hogy 72 literben van a 6 éves vitorlás hal, amikor egy vitorlásnak min. 100 liter kéne, és bár ez annyiból jó csak, hogy aránylag magas az akvárium 40cm, de úgy különben kínzás. A másik meg az, hogy nincs párja a vitorlásnak (mert az már rég meghalt).

És egy vitorlás éltében csak egy párt választ magának, tehát ezt már cseszhetem :) Ez barátom hülyesége miatt van egyébként, ő nem akarta eladni a vitorlást, mert ez a kedvenc hala.


Az 5. kép, meg a tengeri, az a leggázabb jelenleg, hát van egy lehabzó, de kb ennyi. Kicsit több élőkő kéne bele, mert ez majdnem mind halott :) A talaj élőtalaj, ami algásodik, a kövekkel együtt, ezért használnak mások kis szemű apró korallzuzalékot talajnak, mert azt lehet egy bottal lökdösni, vagy nagy erősen fújni, hogy néha keveredjen, mozogjon a talaj, hogy ne legyen algás. Ez még friss akvárium, itt most van barna alga, amit minden nap törölgethetek az üvegről, valószínűleg a fény is rosz még, de ezt próbálom fejlesztgetni.


Ennyit a szép akváriumaimról :)

2011. ápr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

szia! Nagyon köszi, hogy leírtad az infókat, biztosan lesz amit felhasználok belőle:) Igen észrevettem, hogy a tengeri akvárium kicsit hiányos, látnád az egyetemen a tengeri akváriumot pfff, mit meg nem adnék érte, 1300l-es:)

A tengerid hány literes?

2011. ápr. 18. 20:14
 19/29 anonim ***** válasza:

Első képen van Normani is, ami szaporodott is, de csak 1 pici lett. A yellow garnélák is szaporodnak, meg a New bee is terhes.


A mohásban meg a Red Cherry szaporodik, a Galaxy nem, de az nálam külön sem akart szaporodni lágyvízbe sem, bár lehet akkor még túl picik voltak nem tudom..


Kb ennyit tudok mondani róluk.

2011. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

A tengerim 112 liter és van kívül egy vödör, asszem 20 literes, nagy vödör, abba van a lehabzó, oda tolom ki a vizet egy pumpával a vödörbe, aztán ott a lehabzóba megy, és onnan meg még egy kis műanyag dobozba van perlonvatta, korallzuzalék és aktívszén, ezen szűröm át a vizet, aztán az megy vissza az akváriumba.


Rohadt sok pénz kéne hozzá még a fejlesztéshez.

Pl néztem egy kicsi anenóma 15ezer Ft, kapják be. Mondjuk fogok szerezni egy sráctól dolgokat 2-3ezerért, meg pl kell egy ozmo szűrő is, mert elkezdtem csapvízzel aztán egy kis ioncserélt vízzel csinálok vízcseréket, de nemsokára lesz ozmóm is, remélem, és akkor legalább már a vízminőség jobb lesz :) Aztán még sok mindennel fogok szívni, az biztos. A tengeri nem egyszerű, teljesen más, mint egy édesvizi.

2011. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!