Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Békák ellen mit lehet tenni?

Békák ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A kerti tóba "beköltöztek"tavaly és "tele tették"ebihalakkal:/rengeteg volt benne,nagyon nehezen kihalásztuk őket.Már megint jött egy béka,tisztitás alkalmával eltávolitottuk,de félek hogy megint az történik mint tavaly.
2011. ápr. 20. 09:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavarnak a kerti tóban a békák,mert legalább kieszik belőle a szúnyoglárvákat.

Ha nagyon zavarnak akkor le kell fedni a tavat és nem tud belemenni. Más ötletem nincs.

2011. ápr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
esetleg valami olyan hal ami megeszi az ebihalakat,viszont az aranyhalakra nem jelent veszélyt?
2011. ápr. 20. 09:28
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Olyan hal nem igazán van. A lesőharcsa szívesen fogyaszt békát, de túl nagyra nő és az aranyhalat is megenné.

De miért zavarnak a békák egy kerti tóban? Minden vízparton megtalálhatóak, természetes, hogy ott is ott vannak.

2011. ápr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Letakarod hálóval, de nem hinném, hogy kivitelezhető lenne.
2011. ápr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
hogy őszinte legyek mert undorodok tőlük,és mert az ablakon behallani hogy esténként itt dalolásznak:Sés ugy veszem észre hogy a szmomszéd sem dijazza
2011. ápr. 20. 09:47
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk még tó sincs, mégis tele van a kert és a pince is kölyökvaranggyal. Még sosem hallottam őket brekegni, és hamar tovább is állnak. Szerintem nem lehet ellene sokat tenni, csak annyit, hogy ha látsz egyet, akkor megfogod, és elengeded máshol. De ha olyan helyen laktok, ahol sok a béka, akkor esélytelen, ugyanúgy, mint a vakond ellen. Ne feledd, hogy ezek az állatok védettek, tehát nem szabad őket megölni. A kerti tóval együtt járnak a vízi állatok, nem nagyon értem, miért zavar ez téged. Az elég béna kifogás, hogy undorító, meg zavarja a szomszédot, ez egy kislány kifogása esetleg, de nem egy felnőtt emberé.
2011. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Salx Narval ***** válasza:
72%
Szerezz be pár db tarajos gőtét, ők megesznek mindent ami befér a szájukon.Szeretik az ebihalat is.Az ikrát és a halivadékot is megtizedelik,a 2-3 cm halat, már nem igazán tudják elkapni.Ha nem kívánod szaporítani az aranyhalakat, minden további nélkül telepítheted őket,2-3 db elég.
2011. ápr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
Én is undorítónak tartom a békákat függetlenül attól, hogy milyen hasznosak! Egyszerűen elhányom magam, ha békát látok. Nincs náluk gusztustalanabb lény a földön!Megértem, hogy zavarnak, mert engem is. Próbáld ki azt az ultrahangos készüléket, amit a vakondok ellen szoktak. Nem ölöd meg őket, és talán távoltartja tőletek. De előbb halászd ki az ebihalakat, és takard le a tavacskát, ahogy azt már előttem is tanácsolták!
2011. ápr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Ezt a tó letakarást amúgy nem nagyon értem. Most akkor állandóan le lesz takarva, aztán ha meg akarja nézni valaki, leszedik róla a fóliát? :D Vagy ez hogy működik? :D

Ultrahang... Persze, biztosan hatásos..........


Szép, kedves, hasznos állatok a békák, senkinek nem ártanak. A tóhoz hozzá tartozik a jelenlétük. Ha ez nem tetszik, akkor szüntesd be a tavat, mert nem neked való.

2011. ápr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.megölni nem szoktuk őket mert attól függetlenül hogy undorodok tőlük ,állatbarát vagyok.tavaly 5öt fogott a férjem,bele üvegbe és vitte a patakba.ebihalakat is elvittük,szóval gyilkolászásról szó sincs:)
2011. ápr. 20. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!