Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek a békék ellen?...

Mit tegyek a békék ellen? Vetettünk füvet, nagyon szépen kikelt, de a békák szétdúrják az egész kertet. Nagyon sok békalyuk is van a kertben.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 08:31
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
mármint békák ellen
2011. ápr. 20. 08:38
 2/18 spyke93 válasza:

o fűvet ültetél ?megyek én is túrni!!! :D

amugy asziszem az obiba vagy a baumaxba vannak az ilyen földbe szúrható ilyen vakond meg hasonló riasztó lehet az is jó nemtudom de szerintem a legegyszerűbb ha bemész 1 kertész boltba és meg kérdezed :)

2011. ápr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Kései Sirató ***** válasza:
19%
Hogy dögölnének meg ezek a gusztustalan békák!! Szerintem is csak kárt okoznak. Ha van a közelben tó és onnan jönnek, öntsél hipót a tóba.
2011. ápr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%

Szerezz be egy pár gólyát! :-)


Egyébként rengeteg szúnyogot és legyet kiiktatnak.

Én bírom őket :-)

2011. ápr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%

"öntsél hipót a tóba"

gratutálok. az aztán biztos jót fog tenni a környezetnek...


nemértem mit van oda ugy mindenki a békáktól. természetes hogy léteznek basszus. az ember mindent ki akar írtani??

inkább az előnyöket néznéd...megeszik a szúnyoglárvákat meg minden..

2011. ápr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

Macska.

Kegyetlen, mit művel velük. De csak, ha bírja a gyomrod...

2011. ápr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 gr. Shadow ***** válasza:
68%
Ha nagyon zavarnak, vegyél vagy kérj kölcsön pár kacsát és majd azok elintézik. :-)
2011. ápr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%

A béka hasznos és VÉDETT állat. A talajban levő férgeket és a csigákat is megeszik. Most jönnek elő a föld alól,azért van sok "lyuk". Ez rövidesen megszűnik.

Ha nagyon sok van és zavarnak,akkor szedd össze őket egy vödörbe,és vidd el valahova tó vagy csatorna mellé.

2011. ápr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

[link]

Törődj bele! És örülj, h ott vannak kevesebb lesz a szúnyog nyáron, és még jó is hallgatni esténként a teraszon a békák kórusát.

2011. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nálunk is vannak békák (a környéken van valahol egy tó és kis patak is, ez lehet az oka), de én örülök nekik, hiszen felfalják a legyeket és szúnyogokat. Egyébként pedig védett állatok, szóval semmit nem kell és nem is szabad tenni ellenük. Biztos, hogy ők túrják fel a kertet, nem valamiféle rágcsáló (pocok, mezei egér, vakond, stb.)??

Mindenesetre kutyát nem javaslok, főleg a kotorékeb fajták előszeretettel ásnak ilyen helyeken és akkor még inkább fel lesz túrva a kerted.

2011. ápr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!