Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Amikor kitakarítom az akvárium...

Amikor kitakarítom az akváriumom akkor kiszedjebb a halak vagy ne? (csak azért kérdezem mert megoszlanak a vélemények, amúgy én nem szoktam kiszedni)

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem oszlanak meg a vélemények.

Heti 30%-os vízcserénél, amit egybekötünk a talajporszívózással, TILOS és felesleges kivenni a halakat.


Ha pedig a néhány évente történő teljes takarításra gondolsz, akkor elég furcsa lenne bennhagyni a halakat és a kaviccsal együtt átmosni őket...

2011. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Dehogy is nem majd átküldöm az a linket.
2011. ápr. 20. 15:59
 3/14 anonim ***** válasza:
Várom.
2011. ápr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

kb. hetente.Mivel kicsi az akvárium gyorsan piszkolódik a nagyobb akváriumokat ritkábban kell takarítani.Először is olyan eszközöket használj amit kizárólag akváriumtakarításra használsz. mert pl.egy vödröt ne a kertből a csirkék közül vegyél elő hogy abba tedd a halakat.

Szóval legyen egy tál vagy egy vödör megtöltöd vízzel és abba átpakolod a halakat.Vagy prohárral kimerítgeted őket vagy a halasboltban veszel olyan kis hálót és belerakod abba a vízzel teli vödörbe/tálba addig amíg kitakarítod az akváriumot.Ha műanyag növények és kövek vannak benne akkor teljesen leengeded a vizet az akváriumból jól megmosod mindent.Aztán feltöltöd ujból az akváriumot.Mielőtt beletennéd a halakat az akváriumba cseppenteni kell ilyen direkt akváriumba való Sera cseppentőket (majd a halasboltban érdeklődjél vagy kérjél SEra kézikönyvet a haltartásról) utána visszarakod a halakat és ennyi.

Ha élő növények vannak akkor nem kell a növényeket kiszedegetni és minden akváriumtakarításnál trágyázó cseppentőt kell belerakni Serát vagy olyan tabletta a növényeknek amit az aljzatba kell rakni.

Hát ennél érthetőben nem tudom elmagyarázni.

Röviden annyi hogy a halasboltban kérhetsz olyan kézikönyveket a haltartásról.Én is kértem ingyen adnak és ott minden le van írva díszhalbetegségekről,akváriumtakarításról,etetésről stb.



Hasznos volt számodra ez a válasz?


Ez a válasz 32%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 2008-08-22 21:57

2011. ápr. 20. 16:21
 5/14 A kérdező kommentje:
Egyetértek a második válaszadóval! Ki kell őket venni!
2011. ápr. 20. 16:22
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerintem egyátalén nem kell őket kiszedni.anélkül is meglehet oldani
2011. ápr. 20. 16:23
 7/14 A kérdező kommentje:
A második válaszadónak igenis igaza van, ilyen hülyeséget, hogy kiszedni a halakat takarítás közben..
2011. ápr. 20. 16:23
 8/14 A kérdező kommentje:
boccs de csak így sikerült meg még írtak hozzá csomóan
2011. ápr. 20. 16:24
 9/14 gfero ***** válasza:
én csak annyit tudok mondani hogy az ilyen fórumokat vagy mi az messze kerüld el mert csak hülyeség van leírva .a halakat nem szabad fölöslegesen stresszelni és a heti részleges vízcserénél és talajporszívózásnál nem szabad kivenni őket én nem is értem miért kellene .meg valami műnővényről írsz ott az nem akváriumba való semmi haszna.csak ikráztató medencébe szokták használni
2011. ápr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jajj, én szakirodalmat vártam, nem valami félkegyelmű összehordott baromságait.

Már ez is árulkodó:

"Ez a válasz 32%-ban hasznosnak tűnik." (El sem szabad lett volna olvasni...)

"prohárral kimerítgeted őket vagy a halasboltban veszel olyan kis hálót" (Pohárral összetörni a halakat...:( Halfogó háló a neve, de nála ez sem alapfelszerelés...)

"Ha műanyag növények..." (Oké...)

"leengeded a vizet az akváriumból jól megmosod mindent" (Tehát ez hetente lecseréli az összes vizet, remélem még ki is hypózza...)

"Mielőtt beletennéd a halakat az akváriumba cseppenteni kell ilyen direkt akváriumba való Sera cseppentőket" (Aquatan a neve, csepegtetheted, a hőmérséklettel semmit nem csinál, a hasznos bacikat pedig hetente kiöli....)

"trágyázó cseppentőt" (Utána meg traktorral felszántani...)

"Hát ennél érthetőben nem tudom elmagyarázni. " (Köszönjük Emese. A művelet végére döglöttek még a műanyag halak is...)


Te komolyan ilyenektől akarsz a halaktól bármit megtanulni? Miért nem olvasol egy rendes könyvet? Horn-Zsilinszky például....

2011. ápr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!