Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hányszor kell még átmosni ezt...

Doruss kérdése:

Hányszor kell még átmosni ezt a talajt?

Figyelt kérdés
JBL Manadot vettem, épp azzal kínlódok, hogy eddig pontosan 12szer mostam át és ha vizet öntök rá, akkor az még szép tiszta de ha felkavarom akkor ronda sötétbarna lesz a víz. Hányszor mossam még át, hogy rendesen tiszta legyen? Vagy mit csináljak még vele? Már belefáradtam, ráadásul ez még csak a fele, mert az egész nem fért bele a lavórba...
2011. ápr. 22. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Táptalajt nem is igazán szabad átmosni, esetleg csak átöblíteni párszor. Tedd csak be, majd leülepszik.
2011. ápr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ja jó, köszi. De én úgy tudtam, hogy a Manado általános aljzat és nem táptalaj.

Na mindegy, akkor berakom.

2011. ápr. 22. 17:32
 3/4 anonim ***** válasza:
"általános növénytalaj" Igaz, ebből nem sok minden derül ki, de ez egy porózus agyagtalaj. Könnyen porlad, laza szerkezetű, ezért fölösleges mosni.
2011. ápr. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ha kimosod, akkor kimosod belőle azt a földet, ami barna, és utána xart sem fog érni a növényeknek kimosod a tápanyagot.


Az általános növénytalaj az ugyanolyan mint a virágföld a szárazföldi növényeknek, azt se kell kimosni.


Nekem is ez van, de nem manado, át lehet öblíteni 1x, de nem többször.


Beleöntöd az akváriumba, aztán szép lassan töltöd fel vízzel, pl fogsz egy műanyag edényt, melynek az aljára lukat fúrsz, az edényt az akvárium tetejére rakod, s abba öntöd a vödör vizeket, így onnan lassan folyik át a víz és voala, nem keveri föl a talajt.

2011. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!