Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elpusztulnának a halak, ha...

Elpusztulnának a halak, ha elutaznátok hosszabb időre (1-2 hét)?

Figyelt kérdés
Még nincsenek halaim, de szeretném tudni, hogy mi történne, ha nem lennék otthon hosszabb ideig. Van esetleg olyan eleség, amivel kihúzzák azt az időt, amíg nem tartózkodom otthon? Mire kell figyelnem?
2011. ápr. 27. 08:57
1 2
 1/13 anonim válasza:
44%
Igen, ennyi idő távollét esetén biztosan kimulnak..
2011. ápr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
60%
Leginkább a szomszédot érdemes ilyenkor megkérni, persze ehhez kell egy olyan szomszéd, akivel vagy olyan viszonyban, és megbízol benne.
2011. ápr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Vagy sajnos rá kell szánnod a pénzt egy automata etetőre, ami nem olcsó... Víz csere nélkül szerintem kibírják a 2 hetet is, csak rögtön előtte meg utána csináld meg.
2011. ápr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom, ennyit kibírnak, de ezt valamelyik internetes oldalon olvastam, szóval sajnos nem biztos.
2011. ápr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
1 hetet kibirnak.
2011. ápr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Platypus ***** válasza:
100%

Ez attól függ, milyen halaid vannak. A nagytestű halak gond nélkül kibírnak 2 hét éhezést,a ragadozóknál a természetben is könnyen előfordul, hogy egy időre éhen maradnak, ezért alkalmazkodtak hozzá. A legtöbb díszhal probléma nélkül magára hagyható egy hétre. A nano méretű halak és a fiatal állatok viszont legfeljebb pár napig éheztethetőek.


A szomszéd/családtag megkérése nagyon sok tragédiához vezetett már. Az éhezésnél sokkal veszélyesebb a túletetés, a halak pedig mindig(!!!) halálosan éhesnek tűnnek. Egy tapasztalatlan ember erre úgy szokott reagálni, hogy ad nekik még. Ez a legbiztosabb mód a halak kinyírására. Tehát ha megkérsz valakit, akkor nagyon körültekintőnek kell lenned.


A rendszeres heti vízcsere egyszeri kimaradása nem gond, ha éppen diétára vannak fogva a halak. Pl. két hét távollét esetén mondjuk 4X eteti meg őket valaki. (Nagyon fontos, hogy csak a szokásos mennyiséget adja, ne többet.)Ha viszonylag erős külső szűrőd van, akkor bőven van annyi rugalmassága az akváriumnak, hogy ne legyen baj egy elmaradt vízcseréből.

2011. ápr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Világítás időkapcsolóval etetés automata etetővel.

De 1 hetet a felnőtt halak kibírnak kaja nélkül.

2011. ápr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Én egy olyan családtagot, havert, barátnőt kérnék meg, akiben megbízok, és akinek el lehet magyarázni, megmutatni a etetést, és miután elmondtam neki mindent, felételezném hogy nem lesz olyan hülye hogy kinyírja a halaimat. Nem?


Ha nem tudsz senkit megkérni akkor meg félhetsz.


Mondjuk szeintem egy nagy vitorlás hal kibírja 2 hétig,

de egy kevert akváriumnál, amiben van többféle hal, ott már nem igazán lehet tudni hogy mi lesz.


Elképzelhető hogy csak 1db kis hal döglik éhen, a többi pedig megeszi a hullát és jól lakik.


Vagy egy nagyobb hal döglik meg, és azt nem tudják elég gyorsan megenni a többiek, ezért az oszló hulla megmérgezi a vizet és ettől mindegyik kipurcan.


Ezek a lehetséges verziók szerintem.

2011. ápr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 gfero ***** válasza:
100%
vagy veszel egy komolyabb automata önetetőt vagy megkérsz valakit hogy etesse meg őket de ebben az esetben én napi adagokra osztanám és úgy adnám oda hogy adjon nekik enni és akkor nincs gond.
2011. ápr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Doruss ***** válasza:
Én automata haletetővel oldottam meg ezt a problémát, mikor nyaralni voltunk. asszem 5000 ft volt, elemes, nem volt vele gond. Hogyha kis adagot állítasz be rajta, akkor nem lesz semmi baj. Vagy megkérhetsz valakit, akiben megbízol, és nem lesz az, hogy túletetés miatt döglött halakhoz jössz haza, mert hát "olyan éhesnek tűntek". Szerintem a nyaralás nem akadály a haltartásban. Ha megy a szűrő, akkor két hetet kibírnak vízcsere nélkül, ha kell.
2011. ápr. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!