Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zajos belső szűrő. Mi a megoldás?

Czövek Béla kérdése:

Zajos belső szűrő. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Üdv.

Cirka 90 L-es akksiba raktam ( [link] ) talajszűrés szerűen egy Hailea HL-BT 700 szűrőszörnyet. A problem akkor jelentkezett, amikor beindítottam. Zörög, de mint a vesztés.

Na fölös buborékok ki, óvatosan bejárat, stb. Helyén van, de még mindig zörög. Néztem, hogy kerámia tengelyes a kicsike és egy ici-picit lötyög rajta a rotor rész, épp úgy, mint a régi RS 400-ban ( ami viszont csendes ).

Lehet ez a zaj forrása? Mi rá a megoldás?


2011. ápr. 28. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, ezt így a fene se tudja. Ki kellene próbálni egy vödörben, hogyha nem ér hozzá semmihez, akkor is zörög-e. Mert általában az szokott a probléma lenni, hogy az egész rezeg, aztán ha üveghez ér (nálam az üvegtetőhöz szokott a vezeték), akkor aztán berreg minden.

Ha úgy is fennál a probléma, akkor talán a rotorral van a baj, azt kell kicserélni (vagy új a szűrő?).

Ha úgy csöndes, akkor úgy kellene behelyezni az akváriumba, hogy ne tudjon semminek rezgést adni, szivaccsal vagy perlonnal ki kell tömni az érintkezési pontokat.

2011. ápr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Üdv.

Kipróbáltam mulkor, hogy csak a motor rész volt egy vödör vízben, akkor valamivel halkabb, de nem nevezném csöndesnek.

Esetleg valamilyen kenést lehet a tengelyének adni? Persze csak nagyon minimálist.

Ha nem tévedek a kenőzsírok nem oldódnak vízben.

2011. ápr. 28. 18:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, vagy szilikonnal is próbálkozhatsz. Nem tudom, hogy megoldja-e a problémát, meg kell próbálni. De lehet, hogy cserélni kellene a forgó részeket. Milyen idős a szűrő?
2011. máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindössze csak pár hetes.

Hol tudok hozzá való belsőrészt szerezni?

Tengely: kerámia, átm.: 2,6mm, hossz: 60mm

Rotor: hossz: 45mm, mágnes: 12mm, 26.5mm, műanyag rész 6mm, 6 lapátos.

2011. máj. 1. 15:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha pár hetes, akkor ne nyúlj hozzá, garanciás. Vidd vissza, ha tényleg rossz, adnak helyette másikat. Ha meg gyárilag ilyen hangos, akkor ez van.
2011. máj. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kéz alól vettem, egy készlet részéből, tehát a bolti gari kizárt.

Meg az alsó részét is kifurkáltam, hogy ugye a talaj alól tudja szívni a ganét.

Egyéb megoldás?

2011. máj. 1. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!