Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Értelmes megoldás az, ha a...

Értelmes megoldás az, ha a körforgalom előtti két sávból egybe szűkülő behajtó előtt elfoglalják a belső sávot?

Figyelt kérdés

Nem tudom,érthető volt-e a kérdésem.Arról van szó,hogy rendszeresen találkozok a körforgó előtt jellemzően kamionosokkal,akik,ha nagy a sor,átmennek a belső sávba és úgy haladnak a külső sorral.

Én ezzel semmiben nem értek egyet.Emellett úgy gondolom,hogy csak magának segít ezzel és megáll az eszem,amikor még hálálkodnak is neki.

Ott van a két sáv.Az azért van,hogy használják.A két sáv előnye az,hogy adott kocsik számának hosszát le is felezi,ezzel közelebb kerülve mindenki a körforgóhoz,ergo tovább jutva.Én rendszeresen a belső sávot használom.

Meg ott van az is,hogyha a kamion nem állja el az utat,akkor jónéhányan beérnének a körforgóba,ezzel nem növelnék a sort.Tehát azzal,hogy bepofátlankodok mások elé,nem tartom fel azt,aki még oda sem ért.

Szerintetek?(Mindenre fel vagyok készülve,jöhet hideg-meleg):)


2011. okt. 31. 10:41
 1/4 anonim válasza:
100%

Hát én 3x elolvastam, de még mindig nem értem, miről beszélsz, pedig nagyon sokat vezetek! :D


Ha jól rakom össze, akkor a körforgalom előtt lévő 2 sáv 1re szűkül, gondolom a belső sávra. (?)


És az a gond, hogy a kamion bemegy már idő előtt a belső sávba? Na, de, hogy segít ezzel a külső sávnak? Maga elé engedi őket? Vagy csak mivel hosszú 1 kamion, ezért 3 kocsival előrébb vannak?


Meg azt írod, hogy ha a kamion nem állná el az utat... Most akkor ő nem halad? Megáll a belső sávban?


Én egyébként baromi türelmes sofőr vagyok, bár nem szeretem, ha kamionok mennek előttem, de azért nem bosszankodom ezen.


Bocsi, de tényleg nem értem...

2011. okt. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt én sem teljesen értem, de mindegy... :)


Szerintem arról lehet szó, hogymivel a kamion a belsőben halad, a külsőről a kamion hossza miatt nem tudnak átsorolni a belsőre. Jól értem?


Igazából teljsen mindegy melyik sávban halad az a szerencsétlen kamionos, valamelyik sávból egy kamionnyi helyet ígyis úgyis elfoglal akár a belsőben megy, akár a külsőben :)


Szerintem pedig azért sorol át jóval a külső sáv megszűnése előtt, mert akkor még könnyebb. Egyrészt nagyobb a hely, másrészt akkor csak sávot kell váltania, és nem egy megszűnő sávból átkereckedni... A megszűnő sávból sokan nem engedik át a másikat, pláne ha az egy batár nagy kamion. Egy sima átsorolást ugyanakkor sokan jobban tűrnek.


Szerintem ezért

2011. okt. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sejtettem.Úgy látszik,ez helyi jellegzetesség:D

A terep:

Egy párhuzamos közlekedésre alkalmas úttestről beszélünk,ahol két-két sáv van.A mi két sávunkból a belső megszűnik,egy sávban folytatódik,majd egy körforgalomba torkollik.

Ezt már nem lehet nem érteni:D

A helyzet az,hogy a csúcsforgalmak idején hosszú-hosszú dugó alakul ki a KÜLSŐ SÁVBAN.-A legtöbben beállnak a sorba,mint a boltban.

A kamionos is araszol a KÜLSŐ SÁVBAN,miközben néhányan elhúznak mellette a belsőben,majd a szűkülésnél bekéreckednek mások elé.

Ezt a kamionos megunja,átsorol a BELSŐ SÁVBA,nem előz meg senkit,hanem araszol ugyan abban a sorrendben.Csak a belső sávban.

Ezt azért teszi,hogy őt már ne tudja megelőzni senki,így már csak a korábban előtte lévőket kell megvárnia.Cserébe,hálából,a szűkülésnél az eredetileg mögötte haladó visszaengedi a kamiont a helyére.

Erről van szó.

Azt hittem,szerte az országban bevett szokás ez,de úgy látom.csak mifelénk történik ilyen.

Egyébként ez Fehérváron a 8-as fűt Új-Csóri szakaszánál és az elkerülő két végpontjánál fordul elő.

2011. okt. 31. 14:56
 4/4 anonim válasza:

Ez érdekes.


Amúgy minek kell kétsávos utakat építeni, ha nem lehet használni, mert a többieket érzékenyen érinti, hogy más ott halad, amíg tud?

dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!