Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumba érdemes...

54 literes akváriumba érdemes külsőszűrőt venni?

Figyelt kérdés
Most egy 380 l/h-s belső van benne. Mit nyernék vele ha veszek hozzá egy kissebb külsőszűrőt?
2011. máj. 3. 09:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve ha érdemes akkor ajánlanátok belevalót? Ami halk mert hálószobában van az akvárium.
2011. máj. 3. 09:20
 2/12 Platypus ***** válasza:
Ha a pénztárcád megengedi, akkor érdemes. A nagyobb belső szűrőknek a vízforgatása papíron lehet hasonló, mint egy kisebb külső szűrőé, de a hatásuk között hatalmas a különbség. A belső szűrőkben általában csak egy szivacstöltet van, és az is elég kevés, mert az akváriumtól veszi el a helyet. Egy külső szűrőbe belefér pár liter szűrőanyag, amik a szivaccsal ellentétben otthont adnak a mindenféle lebontó baciknak. A külső szűrők ezért hatékonyan távolítják el a vízből az ammóniát és a nitritet, míg a belsők inkább csak a koszt szedik össze. Nekem Tetratec 400-as szűrőm van 70 literhez. Van egy kis hangja, de gond nélkül alszom mellette. Nem erősebb egy hűtőszekrény alaphangjánál. Az eheim szűrők állítólag jobbak ezen a téren.
2011. máj. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Pl az eheim classic? A legkissebbre gondoltam. Árban kb az fér bele. Max 1-2 ezerrel költenék rá többet.
2011. máj. 3. 09:49
 4/12 Platypus ***** válasza:

Én azért nem az eheim classicot vettem, mert annak nincs gyorscsatlakozója. Anélkül elég nagy szívás a szűrőt kezelni. Külön a duplacsap meg gusztustalanul drága. Meg az ára is azért olyan kedvező sok helyen, mert nincs hozzá szűrőanyag. Szerintem csak olyat éri meg venni, amihez van valamilyen gyorscsatlakozó megoldás és töltet is a csomagban, különben a kiegészítőkön többet buksz. Az eheimtől a legolcsóbb ilyen csomag talán ez:

[link]

A tetrát kevésbé dicsérik, a szűrőanyaga rosszabb, de olcsóbb egy picit:

[link]

2011. máj. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem venni nem érdemes. Az eheim classic 2211 dupla csapokkal és töltettel kb. 20 ezer forint. 1 literes a szűrőtérfogata, az szinte semmi (persze nem egy belső szűrőhöz képest, mert annál azért fényévekkel jobb). Ilyen kicsi akváriumhoz gyakorlatilag nagyobb szűrő kell, mint egy 150 litereshez, mert sokkal nehezebben áll be az egyensúly. Akkor már inkább csinálj egyet pvc csőből, az töltettel együtt megvan olyan 5-8 ezer forintból. Nekem ilyen van szintén 70 literre, 5 literes tatállyal, kb. 3 ezer forintból oldottam meg.

Ha gondolod leírom meg linkelem részletesebben, de ha nem akarsz barkácsolni, akkor nem fárasztom magam.

Esetleg használtan is vehetsz, az is megéri.

2011. máj. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy Mekk mester :) Meg esztétikusabb egy gyári szerintem. De belinkelheted, megnézem. Max szétnézek használt piacon. Esetleg ha veszek akkor együtt menjen a belsővel vagy a belsőt vegyem ki?
2011. máj. 3. 10:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát, szekrényben kell tárolni :)

Van rengeteg megoldás, jól lehet kombinálni őket. Nem olyan vészes megcsinálni, mint az elsőre látszik, nekem is sikerült gyakorlatilag eszközhasználat nélkül :)

[link]

[link]

[link]

2011. máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem kell már a belső, bőven elviszi a külső.
2011. máj. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Sacem Marathon 300-ról vélemény esetleg?

2011. máj. 3. 13:06
 10/12 Platypus ***** válasza:
Nem ismerem a márkát, de egyrészt gyanúsan olcsó, másrészt az ajánlott akváriumméretet irreálisan nagynak adták meg a szűrők teljesítményéhez és térfogatához képest. Plusz igencsak hasonlít a neve a szűrőanyagokat gyártó elismert seachem márkához, nálam ez is rossz pont. Konkrét negatívumot nem tudok ellene mondani.
2011. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!