Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi szennyezi jobban a vizet:...

Mi szennyezi jobban a vizet: a táp, vagy a fagyasztott kaja?

Figyelt kérdés

én úgy vettem észre, hogy a fagyi kaja jobban, mivel a halak összeszaggadják kicsi darabokra, mikor nyelik le és valamikor csak a nagyot eszik meg.

A jó minőségű díszhaltáp, viszont megmarad egybe, lenyelik, s nem szennyez


2011. máj. 6. 09:26
 1/8 A kérdező kommentje:
nincsenek "talajpucoló" halaim. de ált fagyasztottal etetek
2011. máj. 6. 09:27
 2/8 A kérdező kommentje:
2011. máj. 6. 09:28
 3/8 A kérdező kommentje:
csomót "köpköd"
2011. máj. 6. 09:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Én mindig kiolvasztom és utána 2-3 kisebb adagokba beleöntöm a vízbe.

Ami meg leesik azt meg az ancik és a Thorocatum harcsa feleszik :)

Úgyhogy szerintem egyiknek sem kéne jobban mint a másiknak ha megfelelő mennyiséget adsz :)

2011. máj. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 gfero ***** válasza:
ha minőségi tápot használsz és nem adagolod túl akkor egyik se szennyezi a vizet.a fagyasztottból vágjál le egy darabot és csak annyit adjál nekik amennyit egyből megesznek.arra vigyáz ha kiolvasztod nem szabad tárolni.azért fagyasztva vágd el
2011. máj. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megfelelő méretű, mennyiségű és minőségű fagyasztottal kell etetni a halakat, akkor nincs probléma.

Lehet, hogy a lemezes kevésbé szennyezi a vizet, de rosszabb a halaknak. Az a kevés morzsa viszont nem árthat egy megfelelően szűrt, egyensúlyban lévő akváriumnak.

2011. máj. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem is jobban szennyez a fagyi, de tök mindegy, hát nem kell olyan sokat adni neki. Meg néha talajporszívózz, és nincs vele semmi gond.
2011. máj. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Doruss ***** válasza:

Én is azt tapasztaltam, hogy jobban szennyez a fagyasztott. De tény, hogy a halaid számára az sokkal jobb, valószínűleg úgy tovább élnek mint ha lemezessel etetnéd őket.

Amúgy meg ami leesik, azt megeszik a fenéklakó halak, meg nálam néha a többi hal is felcsipegeti, mikor véget ér az etetés. Különben is, ha talajporszívózol takarításnál és jó a szűrőd akkor megoldja ezt a problémát.

2011. máj. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!