Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert kergetik egymást az...

Tomcatt kérdése:

Miert kergetik egymást az aranyhalaim?

Figyelt kérdés
Vettünk 3napja a kerti tavunkba aranyhalakat,és tegnap este észrevettem hogy folyamatosn kergetik egymást.Előtte is együtt voltak a boltban egy akváriumban.
2011. máj. 9. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az aranyhalak, főleg ha kisebbek, rajban mozognak, egy helyen vannak. Ez természetes.

Viszont ha agresszívan kergetik egy társukat, akkor az valószínűleg beteg. A bolti halak 90%-a darakórban, úszórothadásban, bélgyulladásban, bársonybetegségben (és még sorolhatnám) szenved. Mielőtt a tóba teszed őket, érdemes akváriumban vagy vödörben, hordóban karanténozni és megfigyelni őket.

2011. máj. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi a választ!Ezt én nem is gondoltam hogy ilyesmi miatt is lehet.Én arra gondoltam,hogy mivel eddig még nem voltak kinn a szabadban,és most ki lettek rakva talán beindulhatott náluk a párzás.

Különben 2 fajtáról van szó,a piros gombafejűek kergetik,a két fekete teleszkóp szeműt.Olyan 7cm-sek lehetnek.

2011. máj. 10. 08:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet az ikrázás miatt is.

Viszont ez a két változat nem tóba való (akváriumba se nagyon), mert direkt az embernek tetsző hibákra lettek szelektálva, sokkal gyengébbek, mint a vad változatok. A gülüszemű gyakorlatilag vak, ha gömbölyűek, akkor az úszás is nehezükre esik. Az immunrendszerük gyenge, a szerveik fejletlenek.

Remélem te egészségeseket fogtál ki, ők valamennyire alkalmazkodnak majd a természetes környezethez, de télre nemigen hagynám kinn őket. Sőt, az éjszakai hidegek sem biztos, hogy jót tesznek, ha nem voltak eddig hozzászokva.

De ne legyen igazam!

2011. máj. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kössz a választ Murr!

Gyakorlatilag a boltban rámsózták őket,mondva hogy ezek pont jók a kerti tóba.Én igazából koi-t szerettem volna de az nem volt csak ezek,sajnos ilyen téren kezdő vagyok,és így enyhén megszivattak.De ettől függetlenül,megteszek mindent,hogy a halacskák jól érezzék magukat a jelenlegi helyükön.Úgy néz ki mindegyik egészséges,virgoncak és étvágyuk is van.(csak ez a kergetőzés!)Ha megérik a nyár végét,természetesen jönnek be a lakásba.Én meg igyekszem minnél többet megtanulni evvel a témával kapcsolatban.

2011. máj. 11. 08:20
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Nem akarok vészmadár lenni és remélem, hogy csak ifjúkori "szerelemről" van szó.De sajnos előfordulhat, hogy a teleszkóp szemeket ígéretes kajának tekinti némelyik hal, nem egy kicsípett szeműt láttam már.Hogy valami jót is mondjak, 6-évig tartottam egy 300 l akváriumban aranyhalakat, fátyolfarkú és oroszlánfejű is volt köztük, a szűkös hely miatt tóba kerültek és nagyon jól alkalmazkodtak. Ki is teleltek, igaz, hogy a barátom tava aránylag nagy és kellően mély.Feltételezem a tiéd is, ha koykat akartál.Azt figyeld meg, hogy nem e a szemükre mennek, ha nem akkor megnyugodhatsz, mert ezen kívül, nem szoktak kárt tenni egymásban.Lehet, hogy nem ártana venni egy-két halat, figyelemelterelőnek.
2011. máj. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!