Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Barna alga vagy mi? Ma kaptam...

Barna alga vagy mi? Ma kaptam egy gyönyörű nagy Anubiast és egy gömbmohát elég megviselt állapotban.

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy gyönyörű nagy Anubiast és egy gömbmohát elég megviselt állapotban. Az Anubias több levelét belepte vmi algaszerű de egy-két levelén szinte már olyan kemény volt mint a vízkő csak barnásfekete. Lekapartam és levágtam a menthetetlen leveleit. A gömbmohával pedig az a baj hogy elkezdett barnulni az alja érdemes belerakni az aksiba, helyre jöhet még?
2011. máj. 14. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Az anubiason ecsetalga maradvány lehet. A barnaalga nem ilyen, ecsetalgára viszont hajlamos a növény.

A gömbmoha rendbe jöhet. De ha nincs elég fény a liftezéshez (ez valószínű) akkor legalább a heti talajporszívózásnál át kell mozgatni, forgatni, hogy mindenhol érje fény, és egyformán fejlődjön.

2011. máj. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha eltávolítom az elhalt részt az segíthet?:D Kíváncsi lennék Murr prof véleményére:)
2011. máj. 14. 18:39
 3/5 A kérdező kommentje:
és ez újra elterjed? am köszi a választ
2011. máj. 14. 18:42
 4/5 A kérdező kommentje:
még egy kérdés:D baj hogy visszavágtam egy kicsit az anubias gyökerét?
2011. máj. 14. 18:49
 5/5 Doruss ***** válasza:
Az utolsó kérdésre: nem, nem baj. Az a jó, ha néhány centis, de ha hosszabb vagy sérült akkor érdemes levágni.
2011. máj. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!