Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat tegyek fekete...

Milyen halat tegyek fekete neonok mellé?

Figyelt kérdés
12 db fekete neonom van, csak ők vannak, semmi más. Esetleg még valamilyen rajhalat tudtok ajánlani? Vagy lehet nagyobb testű, párban tartott hal? Nekem tetszik a ramirezi, de róla azt hallottam, hogy kényes.. meg a meggyhasú sügér is nagyon tetszik. 80 literes az aki.
2011. máj. 16. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez így már viszonylag sok 80 literre, tehát ha rajhal, akkor kisebb lenne jó. Például amanda lazac, sávozott törpeszájú hal, törperazbóra, endler guppi, de diszhal.info-n nézelődhetsz még, vannak még kistestű rajhalak.

Párban tartott halakból a mézgurámi jó, békés és szép. A nagyobb gurámiknak szerintem kicsi a hely és nem is párban tartjuk őket.

A ramirezihez már külső szűrő kell és nagy tapasztalat, valóban kényes hal, általában az életben tartása is problémát okoz.

2011. máj. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt, hogy sok, azt a 12 fekete neonra értetted, kevesebb kellene? Vagy az lenne sok ha még egy fajta rajhalat beletennék? Amugy köszi a segítséget, még szét fogok nézni a neten is.
2011. máj. 16. 10:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, a neonoknak jó, hogy ennyien vannak, de még egy ilyen darabszámú és ilyen méretű csapat nem férne el mellettük.
2011. máj. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gfero ***** válasza:
tudnál mellé tenni még 10 db vörösneont vagy 6 db csíkos baltahasú lazac és 6 db páncélosharcsa.
2011. máj. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, szerintem lesznek baltahasúak, meg valamilyen corydorasok, talán panda.
2011. máj. 16. 20:29
 6/6 Szentpety ***** válasza:
Én lángvörös pontylazacot tennék mellé, 6 max 8-at (jó szűrés mellett!) A fekete neon sötétebb árnyalatú, míg a lángvörös élénkebb, színesebb. Nagyon szép , kontrasztosan mutatnak együtt. (tartottam ilyen párosításban annó, szépek voltak:-) )
2011. máj. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!