Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Uszonyrothadásra gyanakszom,...

Uszonyrothadásra gyanakszom, az lenne?

Figyelt kérdés
Hím mollym farka be van szakadva, hiányzik egy darabja is, őt elkülönítve gyógyítom pár napja. Aztán észrevettem a tünetet a nőstény mézgurámimon és a nőstény mollyn is-szakadt mellúszó. Viszont nekik eltűnt kb 2 nap múlva csak ugy, kezelés nélkül a tünet. Meg nem is ujul ki. De a mollyé még mindig szakadt, fehéres szegélyekkel. Mi a különbség, miért nem gyógyul a hím mollym?
2011. máj. 18. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg rothadás.

Az egyik legfontosabb tényező a gyógyításnál a megfelelő környezet. Gondolom ami külön van, kisebb helyen van, rosszabb a szűrés, a hőmérséklet, nincsenek növények, satöbbi.

2011. máj. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kisebb helyen van, 20 literben, de van neki szűrő meg fűtő, mert ez amolyan karanténakvárium szokott lenni, szóval fel van szerelve. De azt nem értettem, hogy akkor a másik 2 hal hogy gyógyulhatott meg magától? Tényleg nincs rajtuk semmi tünet, tegnapelőtt óta ha jól emlékszem. Lehet, mert lecseréltem a víz felét, és igy jobb lett a vízminőség?
2011. máj. 18. 17:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Például.

A kórokozók minden vízben jelen vannak, de az erős immunrendszerű halak tudnak védekezni ellene. Ahogy romlik a vízminőség, úgy gyengülnek a halak, úgy jönnek elő a bajok.

2011. máj. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!