Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Bettám sokszor leül (vagy...

A Bettám sokszor leül (vagy lefekszik, ki tudja) az akvárium aljára, vagy a szűrő tetejére. Ez normális, vagy valami baja van?

Figyelt kérdés
Ha valami baja van, valaki írjon egy gyógymódot, nem veszíthetem el őta! Előre is köszi!
2011. máj. 19. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:

El szoktak bújni néha, ha jó az általános közérzete, kajánál aktív, nem bújkál, akkor nincs nagy baj.

Viszont ha bágyadt, bújkálós, akkor az általában a megfázás tünete. Fedett akváriumra és 27 C körüli vízre van szüksége.

2011. máj. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem amióta megvan (fél éve), azóta nagy kedvenc a szűrő teteje. Éjszaka szinte mindig ott van, de nappal is elücsörög ott. Viszont amúgy aktívan úszkál, eszik, űzi a közel jövő halakat. Ha közel jövök az akváriumhoz akkor is mindig a szűrőről száguld le és addig úszkál elől míg ott vagyok. :D (pár óráig, míg gépezek, most is) :D

Lényeg, hogy szerintem normális, nálam is van, hogy az aljzaton páváskodik, meg a harcsa csapat után araszol (nem támadóan persze). Akkor lenne baj, hogyha nem nagyon enne, vagy nem mutat érdeklődést az "események" iránt, (pl. hogyha mozgás van az akvárium körül, etetésnél...) vagy ha már úgy bujkál, hogy sosem jön elő az úszótérre, hanem gubbaszt valahol.

2011. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Huhh...megnyugtattatok :D Szerencsére eszik rendesen, meg úszkálni is szokott, meg vannak hiperaktív percei is. Köszönöm a válaszaitok! :)
2011. máj. 19. 12:54
 4/4 anonim ***** válasza:
az én bettám is ezt csinálja :D amikor oda megyek az akváriumhoz, már rögtön jön kaját kunyizni :D
2011. máj. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!