Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi ideig élnek a baktériumok?

Mennyi ideig élnek a baktériumok?

Figyelt kérdés
Természetesen 0-24be megy a szürő, de lehetnek önhibámon kívüli esetek, pl egy hosszabb áramszünet :S Mennyi az az idővallum ameddig nem pusztulnak el a bacik?
2011. máj. 21. 19:52
 1/4 Doruss ***** válasza:
Én úgy tudom, kb. fél-egy óra. De nem biztos.
2011. máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja, és még azt, hogy egy ilyen áramkimaradás esetén mi a teendő?
2011. máj. 21. 20:14
 3/4 Platypus ***** válasza:
Ha nincs túltelepítve az akváriumod, akkor nem sokat kell miatta aggódni. A halak kibírják pár órát levegőztetés nélkül. Esetleg vehetsz valami bacikészítményt, hogy hamarabb elszaporodjanak újra, pl. sera nitrivec. Ha a szűrőd külső szűrő, akkor valószínűleg ki kell mosnod a perlonvattát, nekem eddig mindig eltömődött ilyen helyzetben.
2011. máj. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha csak néhány óráról van szó, akkor nincs probléma, bár pusztulnak a bacik, de nem az összes, csak a számuk csökken. Ilyen esetben egy kicsit gyakooribb vízcsere és kész.

Ha viszont napokig ki van kapcsolva, akkor ki kell takarítani teljesen, mert rengeteg benne a döglött baci, és mint új akvárium indításánál, valamilyen bacikultúrát használhatsz. De egy beállt vízben rengeteg megmarad, ha nincs túltelepítve az akvárium, elég lehet a gyakori vízcsere ilyen esetben is.

2011. máj. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!