Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi ideig főzzem a bazaltot?

Mennyi ideig főzzem a bazaltot?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 20:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem kell főzni, addig mosd kis adagokban, míg teljesen tiszta vizet öntesz le róla. Ez bőven elég, főzni felesleges. Úgyis 3 hétig üresen kell járatni a halak érkezése előtt.
2011. aug. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
mostam fél órán keresztül és még mindig tiszta fekete lesz tőle a víz.
2011. aug. 26. 21:32
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát én se főztem még meg soha.

Csak kimosod vödörben és kész.

2011. aug. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Naja, ez egy ilyen mulatság. Én kis adagokban szoktam, szóval ilyen 3 maréknyit egyszerre, de totál teljesen nem lehet ezt kimosni akkor sem.ű


Addig mossad míg meg nem unod, aztán berakod akváriumba és másnapra leüllepszik.

2011. aug. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
na kiváncsi leszek arra,hogy ez leülepszik:'D
2011. aug. 26. 22:13
 6/17 anonim ***** válasza:
Akkor képzeld el, amikor én a 300 literes akváriumba mostam ki így 30 kiló kvarchomokot...fél napig mostam...és még így is kicsit opálos volt a víz, pedig vagy 15x átmostam minden egyes kis adagot...bazaltot szerencsére mosottan vettem egy akvaristától, de azért azt is át kellett mosnom. Most meg Manado meg Aquabasis Plus van, ezeket nem szabad kimosni, vagyis a Manado-t egyszer átöblítettem, de az Aquabasis ugye táptalaj...na attól olyan lett a víz, mint a sár :D 1x csináltam teljes vízcserét, de aztán 1-2 nap alatt kitisztult szerencsére :D szóval ez ilyen, mossad míg kristálytiszta víz nem megy le róla, sajnos ezt meg kell csinálni.
2011. aug. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
tiszta volt a víz a végén de mikor ráöntöttem a vizet...:D pedig azt a vizet erre tartogattam,mert akváriumi víz..lőttek neki:d
2011. aug. 26. 22:26
 8/17 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy megkeverem és apróra törik,

mert mindig lesz fekete por az alján. Úgyhogy nem hiszem hogy valaki ki tudja mosni totálisan tisztára, mert akkor el is fogyna. Szóval én is mostam egy órát kb, aztán megúntam és másnapra nekem leüllepedett, meg hát ment a szűrő, úgyhogy a porfelhőt beszívta és kitisztult a víz.

Aztán kimostam a szűrőt és kész.

2011. aug. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Salx Narval ***** válasza:
Megvan ennek is a technikája.Kell szerezni, vagy készíteni egy rostát és mint a gyümölcsöt, folyó vízzel leveretni.Én szúnyoghálóból készítettem az enyémet.Jól mondja az előttem író, ha forgatod, kevergeted, mindig lesz alatta levált törmelék.Főzni,áztatni, kevergetni, nem kel csak jó alaposan leveretni és mehet az akváriumba.
2011. aug. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Falun ***** válasza:

:D én is a 25-30 kg hófehér kvarchomokot 4 marékonként mostam ki.

jó kis mulatság volt...


próbáld te is kis adagokban kimosni.

2011. aug. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!