Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy szifó megeheti a társát?

RéPe kérdése:

Egy szifó megeheti a társát?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mesélte minap, hogy az egyik szifója "eltűnt" az akváriumból, aztán talált egy darab gerincet, szóval tuti, hogy a többiek megették. Majdnem ugyanolyan halaink vannak. Neki szifó, guppi és páncélos harcsák. Nekem még anci is. A lényeg, hogy tudomásom szerint ezek mind békés halak és én nem is láttam rajtuk még semmi agresszióra utaló jelet, most viszont "baparáztam", hogy lehet, hogy rosszul tudom.(?) Ha tényleg létezik ilyen, hogy megeszik egymást, akkor az mitől lehet? (az is eszembe jutott - lehet, hogy hülyeség - hogy nem kaptak elég kaját? ) Ill. olyat már hallottam, hogy amikor ellik a hal, akkor megeszik a többiek a kicsiket. Lehet, hogy épp ellet neki és a többiek meg "vérszemet" kaptak? Persze ezek csak találgatások részemről, neki nem mertem feltenni ezeket a kérdéseket... ő elvileg tapasztaltabb, nekem még csak fél éve van akváriumom.
2011. máj. 26. 13:21
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Olyan, hogy megöli és megeszi nincs ezeknél a halaknál, kivételt képeznek az ivadékok, azokat a legtöbb hal szívesen levadássza, még a saját szülei is.A barátod hala megdöglött és az oszlásnak indult tetemet megették a többiek,bármelyik hal lakmározhatott belőle.Az esetleg előfordulhat, hogy csipkedik egymást és esetleg egy betegebb, vagy kisebb hal beledöglik, de nem vadásznak egymásra élelemszerzés céljából.
2011. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az egészséges halak nem támadják meg egymást, nem fognak vérszemet sem kapni, ha ellik az egyik. Viszont az eleség méretű halakat, tehát a kicsiket nem kímélik, megeszik. Ugyan ez van a beteg halakkal is, sajnos amelyik már öreg, vagy lebetegedett, azt elkergetik, illetve ha elpusztul, meg is eszik. Ez nem a táplálék hiánya miatt van, egyszerűen ilyenek a halak. Ettől még egy egészségesnek nem fognak nekiesni, hogy hú de finom volt, együk meg őt is, csak egyszerűen felhasználják azt a táplálékforrást, amit a természet adott.
2011. máj. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönöm. Tényleg megnyugodtam. A körülményeket pontosan nem tudom, pl. azt, hogy hány éves is lehetett az a hal... Számomra a lényeg, hogy a mieink nem fogják "felfalni" egymást csak úgy...
2011. máj. 26. 13:43
 4/4 gfero ***** válasza:
murrnak igaza van de egy dologgal nem számolt pl ha 40 literesbe vannak tartva túltelepítve több hím akkor simán előfordulhat hogy kinyírják egymást ha nem is ölik meg a csipkelődési sérülések miatt elfertőződnek és betegségben pusztulnak el és akkor eszik meg a többiek .a lényeg hogy megfelelő méretű helyen tartsuk őket és akkor nincs gond és 1 hímre legyen 2-3 nőstény
2011. máj. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!