Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek a neptun...

Mi a véleményetek a neptun víztesztekről? Vagy általában az összes termékéről?

Figyelt kérdés

Vettem összkeménység, karbonát-keménység és ph neptun teszteket. (csepegtetős) Keménységre 21, karbonát keménységre 0, ph-ra 7,5-nél sötétebb árnyalat jött ki.(az a legsötétebb)

Van 1 vasfám beáztatva pár napja beáztatva. Abból a vízből vett minta ugyanezeket produkálta. Lehet a magas keménység miatt ne megy lejjebb a ph???


2011. máj. 26. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Természetesen, a keménység ph stabilizátorként működik.

Lágyítás nélkül nincs savasítás. Legfeljebb ideiglenesen, de a ph utánna visszakúszik. (és ez veszélyes játék is)

Esetleg állandó CO2 adagolással lehetne kicsit lejjebb vinni a ph-t azonos keménység mellett.

A neptun tesztek hozzávetőleg pontosnak mondhatóak. Nem túl precízek, de használhatóak az adatok.

Más termékét nem igazán használom, elég fapados kategória, (pl. növénytáp) bár tény, hogy olcsó.

2011. máj. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gfero ***** válasza:
a neptun víztesztet legalábbis szerintem rosszak csak gyógyszerbe jók a neptun termékek.ez már megbízhatóbb [link]
2011. máj. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A friss csapvíz nálam 7.7 Ph

Az állott csapvíz 8.0 - 8.3 Ph közt van.

A Tescós ioncserélt víz 5.0 - 5.5 Ph közt van.


Ezeket digitális PH mérővel mértem úgy egy éve, de gondolom azóta se sokat változott, csak már a mérőm bedöglött azóta.


Ha a csapvizet kevered ioncserélt (lágy) vízzel, úgy stabilan tudsz csinálni 6-7 Ph-t.


Az esővizet még nem mértem, de szerintem az is lágy kell hogy legyen.

2011. máj. 27. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:

Szerintem akvarisztikai célra tökéletesek ezek a tesztek, bár a pH-nak nem túl praktikusra van belőve a tartománya. 7,5-nél nem mér tovább, pedig az átlagos magyar csapvíz 7,5 fölött van. A pontosságuk megfelelő, a cseppekkel azért lehet bénázni, de ez az összes csepegtetős tesztre igaz.

Egy vasfa amúgy se ereszt ki magából valami sok savat. Heti vízcsere mellett ez alig jelent valamit. A kemény víz pufferhatása meg azt is semlegesíti. A vasfát az akvarisztika hőskorszakában használták savasításra, amikor még nem hittek a rendszeres vízcserében. Normális vízcsere mellett lágyítani kell a vizet és valamilyen savat adagolni.

2011. máj. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!