Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ez jó így? (lent)

Szerintetek ez jó így? (lent)

Figyelt kérdés

akvárium üveg tetővel: kb 4500ft

AN IC heater 50 w fűtő: 2800ft

Eheim pickup 2006 szűrő: 4175ft

Világítás: -resun mini 11w:5290ft

-blau mini 18w: 6900ft

növények: 2 gömbmoha,

2 bacopa monnieri

cryptocoryne vízikehely

ja és az akvárium 45 literes, neonhalas lenne


2011. jún. 1. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Kevés a szűrés

Sok a fény

Nem jó a neonhal.

2011. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

milyen szűrőt ajánlasz?

és miért sok a 11w?

miért nem jó a neonhal?

2011. jún. 1. 16:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem, sajnos nem jó.


1. Ennyi pénzért nagyobb akváriumot is vehetsz, és kell is venned mert neon halnak minimum 50 liter kell 5-6 db-nak. Azonban, mivel rajhalról van szó érdemes 8-10 db-ot tartani. Ha a 8-10neonon kívül más halat is szeretnél már ez is kicsi lesz. Szerintem minimum egy 64 literessel kezd. Abban az egyensúlyt is könnyebb fenntartani.

2. Így már a szűrű sem jó, egy eheim pickup 2010 v 2012 is elférne benne. Fűtőnek jó az 50 W esetleg 75W de így sem lesz vele probléma szerintem.

3. A világításnál 1 kis mértékadó: 1W/L világítás felett erős, 0,5W/L világítás a közepes, alatta gyenge.

Szerintem ezeknél a növényeknél 1 közepes világítás elférne, tehát pl.: 64 liter esetében 3db is mehetne ezekből a lámpákból. Esetleg próbálj egy jobb ár-érték arányút keresni, ha ez így túl drága lenne, de hozzáteszem, hogy kb. ez az akvárium legdrágább eleme.


Majd írd le, hogy végül is mit sikerült beszerezni!

2011. jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pick up -ból egy 45-ösbe kell a 2008-as, tökmindegy mi a gyári ajánlás.

A világításhoz a 18 W-osat is írtad, azt hittem mindkettő lesz... a 11 W nem sok.

A neonok nagy úszók, kicsit kicsi nekik ez a tér. Nem olyan eget rengetően vészesen, de nem a legjobb.

2011. jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a szekrényen csak ez fér el, de a 2008-asat választom a 18 w-os világítítással + az 50 w-os fűtővel, az jó?
2011. jún. 1. 16:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Az úgy jó.

De neonokból max 6, meg aljzat lakónak pl. 6 Pigmeus cory.

2011. jún. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Mondjuk egy ilyennel:

[link]

majdnem ugyanott vagy. Csak szűrőből kell kicsit jobb, mint az ajánlottak. Viszont szerintem a műanyag tető szebb, abban is van 15 W világítás, meg adnak egy hőmérőt, meg alá polifómot.

2011. jún. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én ilyet vettem, kicsit nagyobb és nem drágább...


[link]

2011. jún. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

-resun mini 11w:5290ft <-- ebben nem cserélhető az égő, ezt ne vedd meg, mert van rá 1 év gari, de aztán mit csinálsz ha kiég? Veszel egy újat?


A 18 Wattos jó lenne, olcsó, de megmondom őszintén, én a 45 literes akváriumba inkább ezt venném -->


26Watt

[link]


És ez az egy lámpa elvinné az egészet, habár nem olcsó, de ebbe normális cserélhető 6500K-s kompakt izzó van, 100 évig is jó lesz, mert ha kiég, akármikor tudsz venni bele másik izzót olcsón a Tungsramban.


És egyáltalán nem sok 26 Watt 45 literbe.

2011. jún. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!