Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel tudom helyettesíteni a...

Mivel tudom helyettesíteni a terelő lapátot a belső szűrőmön?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs már meg neki, és mivel most berendeztem egy akváriumot, szükségem lenne rá, hogy fodrozza a felszínt az oxigénbeoldódás miatt. Légpumpát porlasztóval csak a hétvégén tudok hozni páromtól, neki van egy felesleges, de addig is kellene valami megoldás, nem akarom, hogy éjjel megfulladjanak a halaim (ma reggel érkeztek). Aki tud nekem valami okos megoldást, nagyon megköszönöm. AquaEl Fan Mini a szűrő (régebbi típus).
2011. jún. 3. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Hm. Hát a legegyszerűbb, ha nem tapasztod fel oldalra, hanem kitámasztod valamivel és kicsit felfelé irányítod. De nem hiszem, hogy egy éjszaka alatt megfulladnak a halak, bár ha minit használsz, gondolom kicsi az akvárium, ez olyan 40 literesig használható szűrő. Milyen halaid vannak és mennyi?
2011. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tyűűű,feladtad a leckét,hát nem sokat, ha se a szűrő nem jó, se porlasztó nincs...addig nem szabadna halakat beszerezni, míg mindez nincs meg...

Ha zuhanyt nagy nyomáson eresztesz az akváriumba néha, az eléggé be dúsítja oxigénnel, de hogy ezt mennyi időnként kell megcsinálni...jó kérdés...

Figyelj, szerintem ne izgulj, ha oxigén hiányosak a halak, akkor majd pipázni fognak a felszínen...amig ez nem következik be, nagy gond nincs.

Esetleg egy csővel, vagy szívószállal néha fújj be levegőt...

Na meg ha miskolci vagy, adok egy ilyen légterelőt, igaz nekem a nagy méretű van, vagy porlasztót...

2011. jún. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pesti vagyok.

Murr, nekem vannak a gertudae-im. :) 33 literes az akvárium.

Megvan a légpumpa meg porlasztó, csak páromnál van, az akváriumot is tőle hoztam el, van egy 300 literese is, aztán ez nála nevelőnek lett kinevezve, de már nem foglalkozik az ivadékok felnevelésével és így üresen ott állt. Gondoltam berendezem nano-nak. :)

A halakat meg nem akartam még most elhozni, de úgy alakult, hogy most tudtam őket megvenni, így ma reggel jöttek. Nagyon jól érzik magukat. :)

Szerintem a kitámasztós megoldás lesz, aztán holnap elhozom a légpumpát. De lehet h még ma estére is meglesz.

Köszönöm a válaszokat! :)

2011. jún. 3. 15:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges a légpumpa. Inkább szereljetek egy kis esőztetőt a szűrőre. Nektek is jobb, mert teljesen halk, meg szerintem szebb is, illetve több oxigén oldódik így be, mint a légpumpával. Egy éjszaka alatt viszont semmi bajuk nem lesz, se így, se úgy.
2011. jún. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! :) Lassan beszerzek majd egy új szűrőt, ezt még apu nagyon régen vette, mikor még neki is volt akváriuma, szerintem van már vagy 25 éves is. De tökéletesen működik, vettem bele egy új szivacsot és teljesen jó, de hát ki tudja meddig működik majd. A nevelőben is tökéletesen elment fél évig.
2011. jún. 3. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!