Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen hal? Egyszerűen...

Ez milyen hal? Egyszerűen sehol sem találom meg

Figyelt kérdés

keresgéltem díszhal infón is me pár helyen de nem tudtam rátalálni hogy milyen lhet. és mivel egy baráttól hoztam el ezért még az eladótól sincs lehetőségem kérdezni.


[link]


2011. jún. 3. 15:03
 1/7 Frontosa ***** válasza:
58%
Albínó Tetra!
2011. jún. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bán Máté ***** válasza:
58%
igen ez biztos hogy egy albínó tetra
2011. jún. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem és elhiszem de még ígysem nagyon lelek sokmindent róluk a neten
2011. jún. 3. 15:10
 4/7 A kérdező kommentje:
bocsi de ha egy hal albinó akkor a szemének nem vörösnek kéne lennie? mert ennek fekete és más képeken vörös volt a szemük. mostmár tényleg nemértek semmitse
2011. jún. 3. 15:11
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Így van, ez egy ezüst Tetra, jobban mondva egy mesterséges színváltozat.Kétségeim vannak a természetes szelekcióval szemben, ez nem albínó, hanem manipulált hal.
2011. jún. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Így megtalálod google-val:

Gymnocorymbus ternetzi var.

Az igényei megegyeznek a sima tetráéval. A színezet elérésének módjáról nem tudok.

2011. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:

Ez egy természetes mutáció. Az ilyenek véletlenszerűen alakulnak ki, más kérdés hogy a természetben ezek az egyedek elpusztulnak, és csak mesterségesen lehet őket elszaporítani. Nem konkrétan albínó, de pigmenthiányos változat. Sok átmenet van a teljes albinizmus és a vad pigmentek között.


Az viszont igaz, hogy ez a hal az alapja a festett tetráknak. Általában a pigmenthiányos halakat kínozzák ezzel, hogy az eredeti pigmentek ne takarják ki az újakat.

2011. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!